Naujienos

„Epale“- galimybė susirasti partnerius naujiems projektams
„Epale“- galimybė susirasti partnerius naujiems projektams

  Domitės bendradarbiavimu su kuo nors iš Europos šalių, bet dar neturite konkrečios idėjos?  O gal norite pasidalinti gerosios patirties pavyzdžiu su kolegomis iš užsienio  ir  pradėti  naują tarptautinį projektą?

  Suaugusiųjų švietimo paslaugų teikėjui  susirasti užsienio partnerius iš įvairių  Europos šalių,   keistis idėjomis arba darbo su suaugusiais metodais, kurti bendradarbiavimo tinklus galima Europos elektroninėje suaugusiųjų mokymosi platformoje „Epale“  (https://ec.europa.eu/epale/lt).

  Ši platforma - tai  daugiakalbė atviros narystės bendruomenė, skirta  mokytojams, dirbantiems su suaugusiais, dėstytojams, tyrinėtojams, akademikams, politikos formuotojams ir visiems kitiems suaugusiųjų švietimo ir mokymosi srities specialistams iš visos Europos. „Epale“ šerdis yra bendruomenė, o paskirtis – dalintis turiniu, susijusiu su suaugusiųjų švietimu ir mokymusi, įskaitant naujienas, tinklaraščių pranešimus, išteklius, renginius ir kursus.

  Naudodamiesi partnerių paieškos saugykla galite rasti projektų ir sėkmingai užmegzti profesinius  ryšius. Tinkamiausio partnerio ieškokite pagal šalį, veiklos ir organizacijos tipą. „Epale“ partnerių paieškoje galite ir patys  kurti tinklus Europos suaugusiųjų mokymosi bendruomenėje – kviesti kitus susisiekti su jumis ir bendradarbiauti. Žinokite, kad patys to nežinodami, galite būti idealiu kito asmens projekto partneriu, todėl pasinaudodami „Epale“ partnerių paieškos įrankiais padėkite jus surasti, pasistenkite tapti matomais kitiems partnerių ieškantiems asmenims. Tai padaryti nėra sunku – tiesiog pildydami savo profilį, pasirinkite galimybę būti „įtrauktais“ į partnerių paiešką. Tai reiškia, kai kitas „Epale“ narys ieškos potencialių partnerių, jūsų profilis bus įtrauktas į paieškos rezultatus. Taip pat patartina kuo aktyviau dalyvauti „Epale“ veikloje, dalintis savo žiniomis apie suaugusiųjų mokymą, sekant „Epale“ turinį ir temas, pateikti komentarus, jungtis prie „Epale“ forumų. Aktyvus svetainės narys turi daugiau galimybių patraukti kitų dėmesį.

2016 m. spalio mėnesį  Europos Komisija paskelbė  kvietimą teikti paraiškas Europos Sąjungos programos „Erasmus +“ veikloms 2017 m. 

  „Epale“ platformoje yra daug naudingų patarimų, straipsnių,  taip pat pateikiama  informacija apie renginius,  kur galima plačiau sužinoti apie „Erasmus +” programos teikiamas galimybes, kaip  pvz.,  internetinis ,,Konsultacinis seminaras 2017 m. mobilumo (KA1) paraiškų pildymui“, skirtas suaugusiųjų švietimo institucijoms (daugiau informacijos apie seminarą ir registraciją galite rasti čia: https://ec.europa.eu/epale/lt/content/internetinis-seminaras-programos-erasmus-2017-m-kvietimas-teikti-paraiskas-ka1-ir-ka2).  Tai Jums   padės kokybiškai paruošti  paraiškas finansavimui gauti,  taip pat patars, kaip bendrauti su būsimais parneriais, koordinuoti projektus.

 Prisijunkite dabar ir tapkite didžiausios suaugusiųjų mokymosi bendruomenės Europoje dalimi!

  „Epale“ -  naujoji Europos Komisijos finansuojama iniciatyva. Ši interneto platforma yra naujausia priemonė, padedanti įgyvendinti ilgalaikį Europos Sąjungos įsipareigojimą skatinti aukštos kokybės suaugusiųjų mokymąsi Europoje. „Epale“ yra daugiakalbė: dalis pagrindinio turinio pateikiama 24 kalbomis, o kai kurios funkcijos prieinamos 6-omis pagrindinėmis kalbomis (anglų, prancūzų, ispanų, italų, vokiečių ir lenkų). Platformą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų  paramos fondas.

  Šis  pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

 Rita  Vargalytė, Telšių švietimo centro direktorė, „Epale“ platformos koordinatorė