Naujienos

ERASMUS+ PROGRAMOS KURSAI PARYŽIUJE

2024-02-20

 

Nuo 2023 metų birželio 1 dienos Šilalės suaugusiųjų mokykloje vykdomas Erasmus+ projektas „Patrauklus ir efektyvus suaugusiųjų švietimas“. Vasario 12 – 16 dienomis mokyklos direktorė Daiva Rudminienė ir anglų kalbos mokytoja Daiva Albrechtienė dalyvavo tarptautiniuose kursuose mokytojams „Andragogika ir savarankiškas mokymasis“ Paryžiuje. Juose gilinome andragogines kompetencijas, mokėmės, kaip organizuoti ugdymo procesą, kad jis būtų įdomus, motyvuojantis ir įkvepiantis suaugusius mokinius mokytis ne tik mokykloje, bet ir savarankiškai. Laisvu laiku turėjome galimybę aplankyti Paryžiaus istorinius objektus, susipažinti su Prancūzijos istorija, papročiais ir tradicijomis.

Dalyvavimas kursuose buvo finansuotas iš Europos Sąjungos programos Erasmus +.

 

 

Projekto koordinatorė Daiva Albrechtienė

plačiau
OLYMPIS 2023 - RUDENS SESIJA

2024-01-22

 

Skelbiama mokyklos direktorės Daivos Rudminienės 2023 metų veiklos ataskaita. Kviečiame susipažinti su ataskaita. Pastabas ir siūlymus dėl ataskaitos vertinimo mokyklos bendruomenė gali pateikti Mokyklos tarybai.

 

PLAČIAU >>

plačiau
PADĖKA

2023-12-06

                    

    2023 metais lapkričio 20-24 dienomis Lietuvoje vyko dvidešimt ketvirtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi tinklai“, kurią organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA), bendradarbiaudama su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Europos elektroninės suaugusiųjų švietimo platformos „Epale“, nacionaline agentūra – Švietimo mainų paramos fondu,, įvairiomis suaugusiųjų švietimo institucijomis/ organizacijomis visoje Lietuvoje, savanoriškai įsitraukiančiomis į Mokymosi savaitės judėjimą.

   Pagrindiniai 2023 m. Mokymosi savaitės tikslai buvo sutelkti įvairias besimokančias bendruomenes bendrai veiklai; atskleisti mokymosi svarbą gyvenimo kokybei; parodyti suaugusiųjų mokymosi svarbą ir galimybes įvairioms visuomenės grupėms, didinti jų dalyvavimą mokymesi; įkvėpti andragogus dirbti kūrybiškai; skatinti andragogus ir besimokančiuosius mąstyti, kaip galima pasiekti geresnių suaugusiųjų mokymosi rezultat

    Savaitės metu 287 organizacijos/institucijos organizavo 777 įvairaus pobūdžio renginius, kurių metu vyko konferencijos, seminarai ir diskusijos, užsiėmimai kūrybinėse dirbtuvėse, sveikatingumo pratybos ir kt. Mokymosi savaitės renginių programą galima rasti www.lssa.smm.lt/suaugusiujumokymosisavaite

 

    Nuoširdžiai džiaugiamės, kad Šilalės r. žemiau išvardintos organizacijos/institucijos aktyviai dalyvavo 2023 metų Savaitės judėjime:

 

                      1. Šilalės švietimo pagalbos tarnyba

                      2. Šilalės suaugusiųjų mokykla

                      3. Šilalės kultūros centras

 

      Nuoširdžiai dėkojame už Savaitės idėjos palaikymą, buvimą kartu ir tikimės ateityje tokio pat abiem pusėm naudingo bendradarbiavimo.                 

 

                                                                                                            

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos                                                                                   

Prezidentė                     

Inga Jagelavičiūtė                                                                                                             

PYRAGŲ DIENA

2023-11-06

 

"Pyragų diena" – tai ne tik skanus ir saldus maistas. Tai ir bendravimas, gaminant kartu. Specialiųjų klasių mokiniai paminėjo šią dieną su dainomis bei patys gamino pyragus.

 

 

 

Specialiosios klasės mokytoja

Auksė Vydmantienė

plačiau
PROJEKTAS "PABĖGĖLIŲ IŠ UKRAINOS PRIĖMIMAS IR ANKSTYVA INTEGRACIJA"
PROJEKTAS

2023-10-25

 


Šių metų gegužės 30 d. pasirašyta jungtinės veiklos sutartis su Šilalės rajono savivaldybe, įgyvendinti projektą "Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija".
Pagrindinis projekto tikslas - prisidėti prie trečiųjų valstybių piliečių integracijos, o uždavinys - prisidėti prie savivaldos lygiu vykdomų ankstyvosios trečiųjų valstybių piliečių integracijos veiklų. Projekto metu numatyta įgyvendinti šias veiklas: lietuvių kalbos mokymas suaugusiems asmenims, mentorystė moterims migrantėms integracijai į darbo rinką, bei savipagalbos grupių moterims ir vaikams organizavimas.
Norime pasidžiaugti, jog trečiojo susitikimo metu turėjome galimybę projekto dalyvius supažindinti su savo kraštu, jo istorija. Aplankėme Girdiškės kraštą, bei ten esančią didingą Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią, kuri tokį vardą turi vienintelė Lietuvoje. Sužinojome, kad joje, kasmet, per atlaidus, rugpjūčio pirmą sekmadienį „sninga“. Mat pagal legendą, Romoje pasnigo vasarą ir ten buvo pastatyta Marijos Snieginės vardo bazilika, o ir Girdiškės bažnyčia tituluota tuo pačiu vardu, tai ir čia vasarą sninga...
Žavėjomės kunigo Kazimiero Andriukaičio sukurtais bažnyčios šoniniais altoriais iš nužievintų ąžuolų ir jų šakų. Tokie originalūs altoriai taip pat tėra vieninteliai Lietuvoje. Jiems greitai sukaks 100 metų. Manoma, kad sukurti tokius altorius paskatino pats Dionizas Poška.
Kita mūsų kelionės stotelė – garsieji Baubliai. Tai pirmas viešas muziejus Lietuvoje ir vienintelis visoje Europoje, kur istorija ir kultūra siejasi su mitologija. Pamatėme garsųjį D. Poškos stalelį, ant kurio rašė savo eilėraščius ir poemą „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“.
Sužinojome Baublių vardo kilmę. Išgirdome, jog yra net 7 versijos, kodėl pirmas muziejus pavadintas Baubliais. Įdomūs eksponatai ir Baublio brolio viduje. Ten esama ne tik mamuto šonkaulių, bet ir mėlynojo banginio apatinio žandikaulio maža dalelė...
„Susimalėme miltų" D. Poškos vandens malūne, kuris buvo pastatytas daugiau kaip prieš 200 metų.
Kelionės pabaigoje pasivaikščiojome Norberto Paškevičiaus parko takais. Sustojome prie Lurdo, išgirdome istorijas apie skulptūras, kuriose pavaizduoti poemos „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos‘‘ veikėjai. Prasmingai įamžintas Lietuvos valstybės atkūrimas varpo dūžiais paliko prisiminimą ateinančioms kartoms ir įspūdingą šio krašto istorijos palikimą mums.

Puikiais pasakojimais mus džiugino Upynos liaudies amatų muziejaus muziejininkė Regina Mickuvienė.
Džiugu, kad projekto dalyviai noriai įsitraukia į veiklas, kurių suplanuota dar daugiau.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Laura Ačienė