Naujienos

2024-01-22

 

Skelbiama mokyklos direktorės Daivos Rudminienės 2023 metų veiklos ataskaita. Kviečiame susipažinti su ataskaita. Pastabas ir siūlymus dėl ataskaitos vertinimo mokyklos bendruomenė gali pateikti Mokyklos tarybai.

 

PLAČIAU >>

plačiau
PADĖKA

2023-12-06

                    

    2023 metais lapkričio 20-24 dienomis Lietuvoje vyko dvidešimt ketvirtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi tinklai“, kurią organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA), bendradarbiaudama su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Europos elektroninės suaugusiųjų švietimo platformos „Epale“, nacionaline agentūra – Švietimo mainų paramos fondu,, įvairiomis suaugusiųjų švietimo institucijomis/ organizacijomis visoje Lietuvoje, savanoriškai įsitraukiančiomis į Mokymosi savaitės judėjimą.

   Pagrindiniai 2023 m. Mokymosi savaitės tikslai buvo sutelkti įvairias besimokančias bendruomenes bendrai veiklai; atskleisti mokymosi svarbą gyvenimo kokybei; parodyti suaugusiųjų mokymosi svarbą ir galimybes įvairioms visuomenės grupėms, didinti jų dalyvavimą mokymesi; įkvėpti andragogus dirbti kūrybiškai; skatinti andragogus ir besimokančiuosius mąstyti, kaip galima pasiekti geresnių suaugusiųjų mokymosi rezultat

    Savaitės metu 287 organizacijos/institucijos organizavo 777 įvairaus pobūdžio renginius, kurių metu vyko konferencijos, seminarai ir diskusijos, užsiėmimai kūrybinėse dirbtuvėse, sveikatingumo pratybos ir kt. Mokymosi savaitės renginių programą galima rasti www.lssa.smm.lt/suaugusiujumokymosisavaite

 

    Nuoširdžiai džiaugiamės, kad Šilalės r. žemiau išvardintos organizacijos/institucijos aktyviai dalyvavo 2023 metų Savaitės judėjime:

 

                      1. Šilalės švietimo pagalbos tarnyba

                      2. Šilalės suaugusiųjų mokykla

                      3. Šilalės kultūros centras

 

      Nuoširdžiai dėkojame už Savaitės idėjos palaikymą, buvimą kartu ir tikimės ateityje tokio pat abiem pusėm naudingo bendradarbiavimo.                 

 

                                                                                                            

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos                                                                                   

Prezidentė                     

Inga Jagelavičiūtė                                                                                                             

PYRAGŲ DIENA

2023-11-06

 

"Pyragų diena" – tai ne tik skanus ir saldus maistas. Tai ir bendravimas, gaminant kartu. Specialiųjų klasių mokiniai paminėjo šią dieną su dainomis bei patys gamino pyragus.

 

 

 

Specialiosios klasės mokytoja

Auksė Vydmantienė

plačiau
PROJEKTAS "PABĖGĖLIŲ IŠ UKRAINOS PRIĖMIMAS IR ANKSTYVA INTEGRACIJA"
PROJEKTAS

2023-10-25

 


Šių metų gegužės 30 d. pasirašyta jungtinės veiklos sutartis su Šilalės rajono savivaldybe, įgyvendinti projektą "Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija".
Pagrindinis projekto tikslas - prisidėti prie trečiųjų valstybių piliečių integracijos, o uždavinys - prisidėti prie savivaldos lygiu vykdomų ankstyvosios trečiųjų valstybių piliečių integracijos veiklų. Projekto metu numatyta įgyvendinti šias veiklas: lietuvių kalbos mokymas suaugusiems asmenims, mentorystė moterims migrantėms integracijai į darbo rinką, bei savipagalbos grupių moterims ir vaikams organizavimas.
Norime pasidžiaugti, jog trečiojo susitikimo metu turėjome galimybę projekto dalyvius supažindinti su savo kraštu, jo istorija. Aplankėme Girdiškės kraštą, bei ten esančią didingą Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią, kuri tokį vardą turi vienintelė Lietuvoje. Sužinojome, kad joje, kasmet, per atlaidus, rugpjūčio pirmą sekmadienį „sninga“. Mat pagal legendą, Romoje pasnigo vasarą ir ten buvo pastatyta Marijos Snieginės vardo bazilika, o ir Girdiškės bažnyčia tituluota tuo pačiu vardu, tai ir čia vasarą sninga...
Žavėjomės kunigo Kazimiero Andriukaičio sukurtais bažnyčios šoniniais altoriais iš nužievintų ąžuolų ir jų šakų. Tokie originalūs altoriai taip pat tėra vieninteliai Lietuvoje. Jiems greitai sukaks 100 metų. Manoma, kad sukurti tokius altorius paskatino pats Dionizas Poška.
Kita mūsų kelionės stotelė – garsieji Baubliai. Tai pirmas viešas muziejus Lietuvoje ir vienintelis visoje Europoje, kur istorija ir kultūra siejasi su mitologija. Pamatėme garsųjį D. Poškos stalelį, ant kurio rašė savo eilėraščius ir poemą „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“.
Sužinojome Baublių vardo kilmę. Išgirdome, jog yra net 7 versijos, kodėl pirmas muziejus pavadintas Baubliais. Įdomūs eksponatai ir Baublio brolio viduje. Ten esama ne tik mamuto šonkaulių, bet ir mėlynojo banginio apatinio žandikaulio maža dalelė...
„Susimalėme miltų" D. Poškos vandens malūne, kuris buvo pastatytas daugiau kaip prieš 200 metų.
Kelionės pabaigoje pasivaikščiojome Norberto Paškevičiaus parko takais. Sustojome prie Lurdo, išgirdome istorijas apie skulptūras, kuriose pavaizduoti poemos „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos‘‘ veikėjai. Prasmingai įamžintas Lietuvos valstybės atkūrimas varpo dūžiais paliko prisiminimą ateinančioms kartoms ir įspūdingą šio krašto istorijos palikimą mums.

Puikiais pasakojimais mus džiugino Upynos liaudies amatų muziejaus muziejininkė Regina Mickuvienė.
Džiugu, kad projekto dalyviai noriai įsitraukia į veiklas, kurių suplanuota dar daugiau.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Laura Ačienė

IŠVYKA Į SPEKTAKLĮ
IŠVYKA Į SPEKTAKLĮ

2023-10-16

 

Gražią spalio 16-osios dieną, specialiųjų klasių mokiniai turėjo puikią progą aplankyti Klaipėdos Žvejų rūmus ir pažiūrėti rež. Aido Giniočio sukurtą detektyvinį spektaklį vaikams ,,Detektyvo D. Lapino byla“, kuriame buvo narpliojama meškutės Medos dingimo byla. Mokiniai smagiai įsitraukė, renkant įkalčius ir kartu su kitais salės žiūrovais tapo tikrais patarėjais ir pradedančiais detektyvais. 

Smagi ir turininga kelionė paliko daug gerų įspūdžių.    

 

Specialiosios klasės mokytoja

Edita Pėlikienė

JUDRUMO DIENA

2023-10-03

 

Gražią, saulėtą rudens dieną specialiųjų klasių mokiniai praleido miesto pušyne bei stadione. Ten jie atliko judrias užduotis. Po pietų, kartu su  auklėtoja Jolanta Aleksandravičiene ugdytiniai išmėgino savo jėgas estafetėse.

Aktyviai praleista "Judrumo diena" įkvėpė ir toliau aktyviai leisti laiką.

 

Specialiosios klasės vyr. mokytoja

Aldona Pipirienė

plačiau
MINĖJOME TARPTAUTINĘ TURIZMO DIENĄ

2023-09-27

 

Rugsėjo 27 dieną specialiųjų klasių mokiniai paminėjo Tarptautinę turizmo dieną.

Šia proga vykome pasižvalgyti po mūsų kraštą. Aplankėme Rūtelių kaime įsikūrusį gėlių ūkį, jame mus pasitiko nuostabi šeimininkė Laimutė, kuri papasokojo apie savo gražią idėją sukurti grožį iš gėlių. Vaikai turėjo galimybę pasivaikščioti gėlių labirintu, sukurti gėlių kompozicijas.

Po viešnagės gėlių ūkyje lankėmės Aukštagirėje. Didžiausią įspūdį vaikams paliko Aukštagirės apžvalgos bokšto aukštis, tad užlipti iki pat viršaus pritrūko drąsos. Tačiau pasigrožėjome aplink atsiveriančiais mūsų krašto vaizdais.

Puikias emocijas ir gerai praleistą prisiminsime ilgai.

 

Specialiosios klasės mokytoja

Auksė Vydmantienė

plačiau