Naujienos

Paminėta Europos kalbų diena

2016-09-30

 

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ja siekiama atskleisti daugiakalbystės – vienos iš didžiausių vertybių – prasmingumą, juk kalbų mokėjimas praturtina gyvenimą, suteikia idėjų, atveria naujų galimybių.

 

Šilalės suaugusiųjų mokykloje Europos kalbų diena paminėta organizuojant įvairias veiklas. Buvo pravesta viktorina – žaidimas KAHOOT (mokytoja Lineta Dargienė), italų kalbos pamokėlė (mokytoja Daiva Albrechtienė), mokyklos koridoriuose sukosi įvairių tautų dainų kaleidoskopas (mokytojos Elvyra Gedeikienė, Stasė Dimšienė), parengta stendinė medžiaga.

plačiau
PAMINĖJOME HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENĄ

2016-09-29

 

Mes, Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo klasių mokiniai, dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, skirtoje Lietuvos žydų tautos genocido atminimui.

 

Mokykloje buvo išleistas informacinis stendas.  Istorijos mokytoja Irena Darčienė pravedė pilietiškumo ugdymo pamoką apie žydų tautos masinį naikinimą, palietusį ir Šilalės kraštą.  Aplankėme žydų žudynių vietas Šilalės žydų kapinėse, uždegėme žvakutes, žuvusiųjų atminimą pagerbėme tylos minute. Stebėjome ir aptarėme filmą „Berniukas dryžuota pižama“. Filmas mums patiko, nors kartu buvo ir labai liūdna matyti, kaip žmonės tapo aklo tikėjimo sistema aukomis.

plačiau
Vyko paskaita „EPALE Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninės platformos projektų veiklų pristatymas ir aptarimas“

2016-09-20


Europos Komisijos 2014 m. įdiegta suaugusiųjų švietėjų bendruomenei skirta EPALE interneto svetainė sutelkė tūkstančius žmonių, dirbančių suaugusiųjų švietimo srityje. EPALE paskirtis – dalytis turiniu, susijusiu su suaugusiųjų švietimu ir mokymusi, įskaitant naujienas, tinklaraščių pranešimus, išteklius, renginius ir kursus. EPALE skirta suaugusiųjų mokymosi kokybei gerinti. Naudodamiesi svetainės funkcijomis, pavyzdžiui, forumais ir tinklaraščių komentavimu, bendruomenės nariai gali bendrauti su suaugusiųjų mokymosi ir švietimo srityje dirbančiais kolegomis iš visos Europos. Taip pat yra galimybė bendrauti teminėse srityse, kuriose pagal temą pateikiamas struktūriškai apibrėžtas turinys. Naudojantis partnerių paieškos saugykla galima rasti projektų ir užmegzti profesinių ryšių. Tai puiki galimybė tapti aktyviais EPALE nariais, užmegzti naudingus kontaktus, patobulėti, praplėsti kompetencijas.

plačiau
Rugsėjo 1-oji

Įteikti brandos atestatai

2016-07-15


Liepos 14 dieną Šilalės suaugusiųjų mokyklos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai.  Džiaugiamės , kad gražus būrelis  mokinių, prieš keletą metų nedrąsiai peržengusių mokyklos slenkstį su ryžtu įgyti vidurinį išsilavinimą, šiandien jau gali pasidžiaugti savo darbo rezultatais.  Brandos atestatai  šiemet įteikti 31 abiturientui.

 

Kaip visuomet, šventės kaltininkai sulaukė gausybės  sveikinimo žodžių, kuriuos  tarė mokyklos direktorė Daiva Rudminienė, Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, auklėtojos Daiva Albrechtienė ir Alma Judelienė.  Labiausiai nusipelniusiems ir aktyviausiai mokyklos veikloje dalyvavusiems mokiniams buvo įteiktos padėkos. Malonu, kad abiturientų nepamiršo  gausiai susirinkę jų artimieji.

plačiau

2016-06-14

 

Į JAUNIMO klases priimami 12–16 metų  jaunuoliai (ės). 

 

Į SPECIALIĄSIAS (LAVINAMĄSIAS) klases kviečiami specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Priimama į 1–10 klases (nuo 7 metų). Baigę 10 klasių, mokymąsi gali tęsti socialinių įgūdžių ugdymo klasėse (iki 21 metų).

 

18-os metų ir vyresni asmenys, siekiantys įgyti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, kviečiami mokytis SUAUGUSIŲJŲ klasėse.

 

Informacija teikiama telefonu: 8 449 74281.
Mokyklos adresas: J.Basanavičiaus g. 25, Šilalė.

plačiau
Puikus laikas vasaros stovykloje

2016-06-14


Pasibaigus mokslo metams mes, Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo ir specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniai, turėjome puikią galimybę turiningai praleisti laiką vasaros stovykloje „Savaitės kodas II“.  

 

Stovyklos metu apsilankėme Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Jo darbuotojos supažindino mus su čia vykdoma veikla, kartu  praplėtėme sveikos gyvensenos žinias. Linksmoje viktorinoje išrinkome sveikiausią mokyklos mokinį, menų dirbtuvėlėse išbandėme tapybos akrilo dažais galimybes.

plačiau

2016-06-03

 

Birželio 1 dieną Šilalės Švietimo pagalbos tarnyboje vyko piešinių konkurso „Atvirukas mylimam žmogui“ dalyvių pagerbimo šventė. Konkursas buvo skirtas mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, o į baigiamąjį  renginį tądien atvyko mokiniai ir juos ugdančios pedagogės iš Šilalės suaugusiųjų mokyklos, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos, Kaltinėnų  Aleksandro Stulginskio gimnazijos, Tauragės rajono Skaudvilės specialiosios mokyklos, Tauragės rajono vaikų reabilitacijos centro „Pušelė“.

plačiau
Nuaidėjo paskutinis skambutis

2016-05-26


Gegužės 25 dieną Šilalės suaugusiųjų mokyklos abiturientams mokyklinis skambutis nuaidėjo paskutinį kartą. 

 

Šventę vedė mokiniai Mantas (9j), Viktorija (9j) ir Aivaras (IIIga), vadovaujami III klasių auklėtojų Irenos Darčienės bei Daivos Stragauskienės, nuoširdžiomis dainomis susirinkusiuosius džiugino dainininkė Evelina.  Šventės kaltininkams buvo ištartas  ne vienas sveikinimo žodis.  

 

Renginyje kalbėjusi mokyklos direktorė Daiva Rudminienė pasveikino sėkmingai paskutinį mokyklos baigimo etapą pasiekusius abiturientus ir palinkėjo jiems drąsos ir susikaupimo laikant egzaminus. Šventėje  kalbėjusios  abiturientų auklėtojos Daiva Albrechtienė bei Alma Judelienė  linkėjo  tikėjimo savo jėgomis – svarbiausio dalyko, padedančio sėkmingai įveikti egzaminų slenkstį.

plačiau
Sporto šventė „Būk stiprus ir sveikas“

2016-05-12


Gegužės 10 d.  Šilalės suaugusiųjų  mokyklos specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai dalyvavo sporto šventėje „Būk stiprus ir sveikas“. Renginys, kuriame rungtyniavo specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai iš viso rajono, vyko  Pajūrio miestelyje, vaizdingame Jūros upės slėnyje. Renginio metu  mokiniai turėjo galimybę  išbandyti  savo vikrumą, greitumą, akies taiklumą. Vaikai į namus grįžo puikios nuotaikos,  su padėkomis bei atminimo dovanėlėmis. 

plačiau