Naujienos

Margaspalvis ruduo

2015–10–27


Ar pastebėjote, kad  rudenėlis darosi  vis  drąsesnis, todėl dienos vis trumpėja, darosi vis šalčiau ir lietutis  dažniau mus aplanko? Medžių lapai gelsta. Paukščiai išskrenda į šiltuosius  kraštus.


Taip į Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiąją A klasę atkeliavo savaitinis projektas „Margaspalvis  ruduo“,  kurį iniciavo vyr.  auklėtoja Regina Valauskienė.


Projekto metu buvo siekiama plėsti vaikų supratimą apie rudenėjančios  gamtos grožį, ugdyti raiškiojo  skaitymo įgūdžius,  draugiškumą, suteikti džiugių emocijų dalyvaujant šventėje.


Vaikams auklėtoja  pasakojo kaip rudenį, po šaltų ir vėjuotų dienų pasirodo saulutė, prasideda BOBŲ VASARA. Tomis dienomis atsiranda labai daug voratinklių. Jie skraido ore arba kaip didžiuliai tinklai kabo tarp medžių. Voratinklius audžia vorai. Jie iš savo pilvelio išleidžia ploną voratinklį ir pritvirtina prie medžio šakų. Kartais vėjas pakelia voriukus kartu su voratinkliu ir neša tolyn. Kai voriukai užsinori nutūpti, jie pradeda savo voratinklį vynioti į rutuliuką ir lėtai nusileidžia ant žemės. Žmonės sako, kad jei rudens dieną draikosi voratinkliai, bus giedra ir saulėta diena. Vorai atneša laimę.

plačiau

2015-10-27

 

2015 metai paskelbti etnografinių regionų metais. Jiems paminėti specialiosiose (lavinamosiose) klasėse dirbančios mokytojos paskyrė savaitę „Iš tautosakos skrynelės“. Spalio 19 – 23 dienomis specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai mokytojų E. Pėlikienės ir N. Vaitkevičienės padedami gilino žinias lietuvių liaudies tautosakos srityje. Integruotų veiklų metu mokiniai buvo supažindinami su lietuvių liaudies pasakomis, mįslėmis, patarlėmis, dainomis.  Vaikams buvo demonstruojama mokomoji medžiaga apie tautinius raštus ir atskirų etnografinių regionų kostiumus, pasigrožėta senolių rankdarbiais. Mokinai klausėsi lopšinių, lietuvių liaudies dainų,  sekamų pasakų, sakmių, legendų.

plačiau

2015-10-26


Spalio 23 dieną Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo klasių mokiniai apsilankė dorinio ugdymo praktinėje – teorinėje konferencijoje „Gyvenimo vertė“. Renginio organizatoriai – Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija.


Konferencijos metu vyko diskusijos, buvo vykdoma filmo „Tiltas“ peržiūra, mokomasi sakralinių šokių, lankstomos palaikymo gervelės sergantiems, vykdoma kita veikla.  Svarbiausias konferencijos svečias – ateitininkų korporacijos „Lustitia“ pirmininkas lektorius Vytis Turonis  moderavo diskusiją apie žmogaus gyvenimo vertę.

plačiau

2015-10-26


Spalio 22 dieną Šilalės suaugusiųjų mokyklos mokytojai susiruošė į edukacinę išvyką – seminarą „Netradicinių edukacinių erdvių įtaka suaugusiųjų ugdymo kokybei“. Renginys vyko Kelmės rajono savivaldybės suaugusiųjų mokymo centre.


Centro direktorė  Diana Razminienė, jos pavaduotoja Vida Barauskienė bei čia dirbantys pedagogai pristatė centro veiklą, papasakojo mokyklos istoriją, supažindino su edukacine aplinka. Vyko diskusija, kurios metu buvo diskutuojama  suaugusiųjų mokymo kokybės gerinimo problematika.

plačiau
7-8 klasių neakivaizdininkų dėmesiui
Įgyvendintas projektas „Medžiai šalia mūsų“

2015-10-19

 

Specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokytojos E. Pėlikienė ir N. Vaitkevičienė  kartu su savo ugdytiniais rugsėjo – spalio mėnesiais vykdė projektą  „Medžiai šalia mūsų“. Projekto tikslas – padėti  mokiniams suvokti pasaulio, kuriame gyvename,  dėsningumus  įvairiais metų laikais. Projekto metu mokiniai buvo supažindinti su įvairiais medžiais (ąžuolu, beržu, klevu, kaštonu, liepa, pušimi, egle), buvo mokoma atrasti jų panašumus bei skirtumus. Šis projektas  paskatino vaikų žingeidumą, sužadino jų  smalsumą domėtis gamta.

plačiau

2015-10-07


Spalio 5-oji  –  Tarptautinė mokytojų diena. Ši diena paskelbta minėtina  UNESCO iniciatyva siekiant atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Šilalės suaugusiųjų mokykloje, kur ugdomi įvairių skirtybių mokiniai, ši diena paminėta net du kartus.

 

Pirmiausia savo mokytojus pagerbė  jaunimo klasių mokiniai. Nuoširdžiais žodžiais padėkota už kantrų ir nuoširdų darbą.  Mokiniai nustebino savo mokytojus surengdami nuotaikingą programą.  Mokinių tarybos iniciatyva jiems buvo skirtos net septynios nominacijos: „Mokytojas Švelnukas“ (dailės mokytoja J. Baubkuvienė), „Mokytojas Generolas“ (matematikos mokytoja B. Vičiūnienė), „Energingiausias mokytojas“ (kūno kultūros mokytoja R. Arlauskienė), „Mokytojas Dalyko fanatikas“ (istorijos ir geografijos mokytoja I. Darčienė), „Nuoširdžiausias mokytojas“ (biologijos mokytoja V. Stragauskienė),  „Mokytojas Humoristas“ (lietuvių k. mokytoja V. Mažeikienė), „Mokyklos širdis“ (mokyklos direktorė D. Rudminienė).  Visus lydėjo pakili nuotaika, o širdis sušildė ir jaukią nuotaiką palaikė  arbatos puodelis prie bendro stalo.

plačiau