Naujienos

PAMINĖTA TOLERANCIJOS DIENA

2016-11-21

  Nuo 1995 m. UNESCO sprendimu Lapkričio 16 dieną visame pasaulyje pažymima Tarptautinė tolerancijos diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į skirtingo amžiaus, lyties, fizinės bei psichinės negalios žmones, ugdyti žmonių pakantumą, gebėjimą suprasti kitus.Nuo 1995 m. UNESCO sprendimu Lapkričio 16 dieną visame pasaulyje pažymima Tarptautinė tolerancijos diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į skirtingo amžiaus, lyties, fizinės bei psichinės negalios žmones, ugdyti žmonių pakantumą, gebėjimą suprasti kitus.

plačiau
RESPUBLIKINĖJE KONFERENCIJOJE – VERTINGA PATIRTIS

2016–11–07

  Lapkričio 4 dieną Šiaulių  „Juventos“  progimnazijoje  vyko  respublikinė metodinė - praktinė konferencija "Inkliuzinio ugdymo veiksmingumo ir gerovės praktika tenkinant įvairius bemokančiųjų poreikius".  Konferencijos tikslas - plėsti bendradarbiavimą, dalinantis gerąja patirtimi, aktyvinant inkliuzinio švietimo pedagogines kompetencijas, suvokiant įtraukiojo švietimo svarbą, siekiant kokybės ir gerovės specialiajame ugdyme. 

plačiau
Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė

  2016–11–02  

Spalio 24 – 28 dienomis Šilalės suaugusiųjų mokykloje vyko tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės renginiai. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai: nūdienos technologijų ir sparčios kaitos amžiuje tiksliųjų bei gamtos  mokslų svarba nuolat didėja.

  Dailės pamokoje „Simetrija matematikoje ir dailėje“ mokiniai aplinkoje ieškojo ir dailės kalba pavaizdavo įvairius matematinius simbolius. Netradicinėje matematikos pamokoje su žaidimu KAHOOT mokiniai pasitikrino savo matematines žinias, o gudriausieji buvo apdovanoti įvairiais prizais. Fizikos  pamoka buvo kupina netikėtumų. Mokiniai,  atlikdami įvairius bandymus, ne kartą buvo nustebinti, be to, sužinojo, kaip ir kodėl veikia įvairūs  fizikiniai dėsniai. Biologijos pamokos  metu mokiniai pagilino savo žinias  apie  įvairiausius, keisčiausius pasaulio gyvūnus.  Ne mažiau įdomi  ir turininga buvo  ekonomikos pamoka, vykusi netradicinėje aplinkoje – grožio salone.  

plačiau
Pažinties su profesijomis pamoka

 2016-10-20 

 Šilalės suaugusiųjų mokyklos lavinamųjų klasių mokiniai tęsia pažintį su įvairių profesijų žmonėmis. Šįkart į svečius pasikvietė Šilalės PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniąją specialistę Rasą Sadauskytę, kad papasakotų plačiau apie tai, kuo policininkai yra reikalingi žmonėms, kada į juos kreiptis.

plačiau
Rudenėlio šventė

2016-10-14

Spalio 13 diena specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniams buvo neeilinė. Tądien čia svečiavosi storulis Moliūgėlis bei linksmuolė Pelytė. Jie sukvietė mokinukus į popietę, kurioje netrūko įvairiausių rudeniškų linksmybių: įdomių žaidimų, linksmų užduotėlių, degustacijų, prizų ir siurprizų! 

plačiau
Paminėta tarptautinė mokytojų diena

2016-10-10

 

Tavo gyvenimo prasmė – ruduo.
Lyg lapai krintantys šiurena
Sąsiuviniai tarp tavųjų pirštų,
Lyg paukščiai išskrendantys
Pakelia sparnus tavieji mokiniai į kelią...


Spalio 5–oji – Tarptautinė mokytojų diena. Patys nuoširdžiausi ir šilčiausi žodžiai, gražiausios gėlės tądien skiriamos jiems – mokinius savo meile ir žiniomis auginantiems MOKYTOJAMS.

 

Šią rudenišku auksu nuspalvintą dieną Šilalės suaugusiųjų mokykloje buvo pagerbti joje dirbantys pedagogai. Mokytojus eilėmis bei pačių pagamintomis gėlėmis apdovanojo jaunimo klasių mokiniai. Sveikinimo žodžius pedagogams tarė mokyklos direktorė Daiva Rudminienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Kiržgalvienė. Buvo pagerbti jubiliejinį metų skaičių mokykloje dirbantys pedagogai. Mokytojų laukė staigmenos – kuklios dovanėlės, šventinis tortas bei mokinių parengtas stendas „Ar pažįsti mane?“.

plačiau
Išvyka į Vinetu kaimą

2016-10-10

 

Spalio 4 d. specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai kartu su mokytojomis  Nijole Vaitkevičiene, Edita Pėlikiene bei jų padėjėja Alina Galminaite vyko į edukacinę – pažintinę kelionę į ,,Vinetu kaimą“, esantį Klaipėdos rajone.


Ši išvyka – tai gyva pažintis su turtinga, paslaptinga ir spalvinga Amerikos indėnų kultūra, istorija ir papročiais. Šioje nuotykių ir pažinimo programoje mus pasitiko indėnų vadas Vinetu, kuris svetingai visus priėmė, papuošė indėniškais raštais, suteikė vardus ir pakvietė į tikrą indėnų palapinę TIPI. Čia dalyvavome indėnų ritualuose, išgirdome legendų ir istorijų,  susipažinome su indėnų ginklais.

plačiau
Paminėta Europos kalbų diena

2016-09-30

 

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ja siekiama atskleisti daugiakalbystės – vienos iš didžiausių vertybių – prasmingumą, juk kalbų mokėjimas praturtina gyvenimą, suteikia idėjų, atveria naujų galimybių.

 

Šilalės suaugusiųjų mokykloje Europos kalbų diena paminėta organizuojant įvairias veiklas. Buvo pravesta viktorina – žaidimas KAHOOT (mokytoja Lineta Dargienė), italų kalbos pamokėlė (mokytoja Daiva Albrechtienė), mokyklos koridoriuose sukosi įvairių tautų dainų kaleidoskopas (mokytojos Elvyra Gedeikienė, Stasė Dimšienė), parengta stendinė medžiaga.

plačiau
PAMINĖJOME HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENĄ

2016-09-29

 

Mes, Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo klasių mokiniai, dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, skirtoje Lietuvos žydų tautos genocido atminimui.

 

Mokykloje buvo išleistas informacinis stendas.  Istorijos mokytoja Irena Darčienė pravedė pilietiškumo ugdymo pamoką apie žydų tautos masinį naikinimą, palietusį ir Šilalės kraštą.  Aplankėme žydų žudynių vietas Šilalės žydų kapinėse, uždegėme žvakutes, žuvusiųjų atminimą pagerbėme tylos minute. Stebėjome ir aptarėme filmą „Berniukas dryžuota pižama“. Filmas mums patiko, nors kartu buvo ir labai liūdna matyti, kaip žmonės tapo aklo tikėjimo sistema aukomis.

plačiau
Vyko paskaita „EPALE Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninės platformos projektų veiklų pristatymas ir aptarimas“

2016-09-20


Europos Komisijos 2014 m. įdiegta suaugusiųjų švietėjų bendruomenei skirta EPALE interneto svetainė sutelkė tūkstančius žmonių, dirbančių suaugusiųjų švietimo srityje. EPALE paskirtis – dalytis turiniu, susijusiu su suaugusiųjų švietimu ir mokymusi, įskaitant naujienas, tinklaraščių pranešimus, išteklius, renginius ir kursus. EPALE skirta suaugusiųjų mokymosi kokybei gerinti. Naudodamiesi svetainės funkcijomis, pavyzdžiui, forumais ir tinklaraščių komentavimu, bendruomenės nariai gali bendrauti su suaugusiųjų mokymosi ir švietimo srityje dirbančiais kolegomis iš visos Europos. Taip pat yra galimybė bendrauti teminėse srityse, kuriose pagal temą pateikiamas struktūriškai apibrėžtas turinys. Naudojantis partnerių paieškos saugykla galima rasti projektų ir užmegzti profesinių ryšių. Tai puiki galimybė tapti aktyviais EPALE nariais, užmegzti naudingus kontaktus, patobulėti, praplėsti kompetencijas.

plačiau