Naujienos
2015-11-10
Ūkanotą pirmadienio rytą Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo ir specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai su lydinčiais mokytojais sėdome į mokyklinį autobusą ir išvykome Tauragės link. Po gero pusvalandžio pasiekėme Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą, kur mus pasitikusios darbuotojos nuoširdžiai supažindino su šio centro vykdoma veikla. Naujos centro patalpos ir jame sukaupta medžiaga paskatino susimąstyti apie senolių kažkada atliekamus darbus – tradicinius amatus ir kultūrinį paveldą.
Mokiniai dalyvavo duonos kepimo ir vilnos vėlimo edukacinėse programose. Centro darbuotoja papasakojo apie duonos kepimo papročius, tradicijas, priminė jos svarbą mūsų gyvenime, paskatino ją gerbti.
Užsiėmimo metu kiekvienam mokiniui buvo suteikta galimybė susiformuoti savo duonos kepaliuką, papuošti duonelę. Vėliau jau iškeptą duonutę mokinukai turėjo galimybę parsivežti namo ir pavaišinti kitus šeimos narius.
Kol pašauta duonutė kepė, mokiniai susipažino su kitais tradiciniais lietuvių liaudies amatais: audimu, vilnos vėlimu, medžio drožyba, pynimu iš vytelių, riešinių mezgimu, karoliukų vėrimu, floristikos menu, nėrimo vąšeliu, velykinių kiaušinių marginimu. Visi buvo pakviesti į vilnos vėlimo pamokėlę. Sumani centro darbuotoja padėjo mokiniams formuoti darbelius iš vilnos ir juos papuošti.
Visus sužavėjo audimo staklės – tai iš Tauragės krašto kilusio gerai žinomo operos solisto Liudo Mikalausko močiutės dovanotos staklės. Centro darbuotoja Jolanta Geštautienė ausdama keturnyčiu audimo būdu pasakojo šio amato subtilybes.
Vėliau akordeono garsai pakvietė šokti ir dainuoti. Mokiniai turėjo galimybę pamuzikuoti mušdami taktą įvairias ritmą palaikančiais muzikos instrumentais. O Poilsiui visi susėdome paskanauti natūralių žolelių arbatos.
Pusdienis prabėgo greitai. Su dovanotais duonos kepalėliais, žinių ir įspūdžių kupini atsisveikinome su Norkaičių tradicinių amatų ir kultūros centro darbuotojais, dėkodami už progą pažinti Tauragės krašto tradicinių amatų kultūrą, turėdami vilties ją išsaugoti.
Vilija Pocevičienė, technologijų vyr. mokytoja