Naujienos

„Suartėjimai: nuo asmeninės savasties iki Europos piliečio“
„Suartėjimai: nuo asmeninės savasties iki Europos piliečio“

2013-11-25

 

Lapkričio 18 – 22 dienomis mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo suaugusiųjų švietimo savaitėje „Suaurtėjimai: nuo asmeninės savasties iki Europos piliečio“. Visą savaitę vyko fotografijų paroda „Europa mūsų akimis“. Nuotraukose atsispindi akimirkos iš kelionių po Europą: Slovakiją, Makedoniją, Albaniją, Prancūziją, Vokietiją, Lenkiją, Estiją, Suomiją, Švediją, Kroatiją, Vengriją, Monaką, Austriją, Portugaliją, Turkiją, Rumuniją, Serbiją, Juodkalniją, Lietuvą, Latviją, Olandiją. Džiaugiamės, kad kolegos pasidalino kelionių akimirkomis ir įspūdžiais.

 

Lapkričio 19 d. vyko paskaita „Meilė Lukšienė. Švietimas seniau ir dabar“ skirta M. Lukšienės 100 – osioms gimimo  metinėms paminėti.  Paskaitą vedė lietuvių k. mokytojos B. Jankauskienė ir I. Gabrielaitienė. Mokytojos įdomiai pristatė ne tik M. Lukšienės biografiją, bet ir supažindino su Tautinės mokyklos koncepcija, nes M. Lukšienė laikoma Lietuvos švietimo reformų pradininke, viena iš dvylikos ir pati svarbiausia Tautinės mokyklos koncepcijos kūrėjų. Gaila, kad nebuvo lemta įgyvendinti šią koncepciją.

 

Suaugusiųjų savaitės „vinimi“ tapo lapkričio 20 d. surengta žinių viktorina „Europrotai“. Renginyje dalyvavo penkios komandos: „Proto bokštai“, „Gudrutės“, „Gidas“, „Alpių margės“, „Super mergaitės“. Viktoriną vedė Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Rima Norvilienė. Komandos buvo suformuotos iš esamų ir buvusių mokinių, mokytojų, svečių iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos bei Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokinių. Dalyviai dalyvavo trijuose turuose, kuriuose  turėjo atsakyti į bendruosius, vaizdinius ir muzikinius klausimus. Linksmojo turnyro laimėtoja tapo komanda „Gudrutės“. Moteriškai kompanijai atiteko specialūs prizai. Po renginio visi dalyviai įspūdžiais dalijosi prie arbatos puodelio.

 

Mūsų mokyklos bendruomenė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos organizuojamuose kasmetinėse suaugusiųjų savaitėse šiemet dalyvavo jau penktąjį kartą. Džiaugiamės, kad tokie renginiai telkia bendruomenę, praplečia akiratį ir praskaidrina nuotaiką.

 

Mokyklos informacija