Naujienos

„Tu tokia graži, mūsų žeme gimta“
„Tu tokia graži, mūsų žeme gimta“

2018-03-27


Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji pasirinkta  neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.


Šilalės suaugusiųjų mokykloje Pasaulinė žemės diena prasidėjo renginiu „Tu tokia graži, mūsų žeme gimta“, kurį surengė lavinamųjų klasių pedagogės: Jolanta Aleksandravičienė, Nijolė Vaitkevičienė,  Edita Pėlikienė ir Vilma Šiaudvytienė su savo auklėtiniais. Šventėje skambėjo dainos apie gamtos grožį, gimtinę. Mokiniai paskaitė eilių, sukosi liaudiškų šokių sūkury. Visus sujaudino vaikų pasižadėjimai žemei: klasėje ,,sužaliavo“ ąžuolo medis, kurio kiekvienas lapas – tai pažadas nešiukšlinti, mylėti, tausoti... 


Šventė neapsiėjo ir be svečių. Šilalės suaugusiųjų mokyklos biologijos mokytoja Živilė Juškienė su savo auklėtiniais, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 7a klasės mokiniais, aplankė specialiųjų klasių mokinius. Minint Pasaulinę Žemės dieną, mokytoja papasakojo apie įvairius gamtos reiškinius. Keletą bandymų mokiniai atliko vizualiai. Stebėjo ugnikalnio išsiveržimą, vaivorykštės susidarymą ir dar keletą kitų bandymų. Svečiai paliko ir dovanėlių: mandalų spalvinimui ir gražių eilių vaikučiams. Vaikai liko sužavėti ir labai dėkingi.


Renginyje kalbėjusios mokytojos ir auklėtojos  priminė, kad prie žemės išsaugojimo galime prisidėti kiekvienas mažais ir, atrodo, nežymiais darbais: taupydami vandenį, popierių, elektrą, nešiukšlindami. Mokytojos sakė tvirtai tikinčios, kad taip gražiai apie gamtą kalbėję, dainavę mes su mokinukais niekuomet neteršime gamtos, visuomet ją puoselėsime ir saugosime.


Specialių jų klasių auklėtoja Jolanta Aleksandravičien