Naujienos

Adventas – džiugus Kristaus laukimas

Adventas – susikaupimo, rimties ir laukimo metas. Laukiame užgimstančio Jėzaus Kristaus. Tačiau ar visi mokame ir žinome, kaip reikia sutikti ateinantį kūdikėlį? 

Į Šilalės suaugusiųjų mokyklą pasidalinti mintimis apie Advento laikotarpį buvo pakviestas  kunigas Viktoras Daujotis, mūsų kraštietis, dabar kunigaujantis Viešvienuose Šv. Trejybės parapijoje, Telšių rajone. Kunigas priminė, kad Adventas – tai žvilgsnio į save laikotarpis,  susitelkimo ir susitaikymo su pačiu savimi ir su supančiu pasauliu metas. Kai aplink gyvenimas sukasi beprotišku tempu, reikia stabtelėti ir pagalvoti, ar visiems aplink gera, ar visi padarėme bent po keletą gerų darbų. Pasninkavimas, anot kunigo, tai atsisakymas gardesnio kąsnio tam, kad pagalvotume apie kitus.  Nes dažnas dabar užsideda vienokias ar kitokias kaukes ir tarsi nemato realaus pasaulio, nemato ar nenori matyti to, kam reikia pagalbos.

Kunigas daug dėmesio skyrė  savanorystės problemai. Dirbdamas Telšių vyskupijos centro direktoriumi sutinka daug jaunų žmonių, kuriuos skatina daryti gerus darbus, skleidžia savanorystės idėją ne tik savo parapijoje, bet ir visoje šalyje.  Reikia, kad žmogus suvoktų, jog darydamas gerus darbus ne tik padeda sau, bet ir parodo gerą pavyzdį kitiems.

Susitikimas prie arbatos puodelio šiuolaikiškai pažiūrint į religijos reikšmę  paskatino mokytojus ir mokinius įsijungti į prasmingą diskusiją. Pastūmėjo kitaip pasižiūrėti į kai kuriuos tikėjimo dalykus bei paieškoti savojo santykio su Dievu.