Naujienos

EDUKACINĖ PROGRAMA VARNIŲ MUZIEJUJE
EDUKACINĖ PROGRAMA VARNIŲ MUZIEJUJE

2016 – 12 – 12

  Gruodžio 8 dieną Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiųjų (lavinamųjų) ir jaunimo klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje – Advento programoje ,,Kalėdų  belaukiant“. Renginys vyko Varniuose, Žemaičių vyskupystės muziejuje.    Mokinius lydėjo mokytojos Irena Darčienė, Birūta  Vičiūnienė, Nijolė Vaitkevičienė, mokytojos padėjėja Alina Galminaitė.

Edukacinį užsiėmimą vedė Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolė Regina Teresiutė. Šią programą sudarė trys simbolinė dalys: ,,Advento vainikas“, ,,Kalėdaičio gimimas“ ir ,,Kalėdinė žvakė“.

  Sesers vienuolės Reginos mokomi kartu nupynėme ,,Advento vainiką“. Klausydamiesi jos pasakojimo sužinojome, kokia yra  tikroji Advento vainiko reikšmė. Visus sudomino sesers  Reginos pasakojimas apie tai, kaip reikia elgtis Advento metu, ruoštis artėjančioms Kalėdoms, kaip derėtų laukti Kūdikėlio Jėzaus gimimo. Po to kartu su vienuole kepėme Kalėdaičius, o iš vaškuolių  gaminome Kūčių vakarienės žvakes. Pačių pasigamintus Kalėdaičius ir žvakes gavome dovanų, jie iškilmingai puikuosis mūsų namuose ant  Kūčių vakarienės stalo.

  Namo grįžome susikaupę ,susimąstę apie artėjančias nepaprastas šventes. Išvyka mus praturtino žiniomis apie Adventą ir šv. Kalėdas bei įprasmino švenčių laukimą.

 

Nijolė Vaitkevičienė, specialiosios (lavinamosios) klasės mokytoja