Naujienos

Įdomus laikas vasaros stovykloje
Įdomus laikas vasaros stovykloje

2018-06-25

 

Pasibaigus mokslo metams, beveik tradiciškai, jaunimo ir specialiųjų klasių mokiniai turi galimybę dalyvauti Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programoje. Šiemet mokinius sukvietėme į tęstinę programą „Pažink. Pamatyk. Patirk. II“. 


Pirmąją dieną lankėmės Šilalės rajono viešosios bibliotekos specialiai jaunimui įkurtose erdvėse. Mokinius labiausiai sužavėjo filmas, kurį stebėjo su 3D akiniais.


Antroji diena – istorijos diena. Išsiruošėme į ilgą kelionę, kuri buvo kupina įspūdžių ir naujų atradimų. Pirmiausia aplankėme Vilnių. Nuskubėjome į Signatarų namus, nes nekantravome pamatyti Vasario 16-osios aktą. Pasisvečiavę Vilniuje susiruošėme į Kernavę, kur mokinių laukė edukacinis užsiėmimas pas skulptorių Henriką Orakauską – „Skulptūra gyvai“. Po visko vaikštinėjome iškiliaisiais Kernavės piliakalniais. Nuostabūs vaizdai paliko didžiulį įspūdį.


Amatų dieną praleidome Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, esančiame Tauragės rajone. Ten mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Beržai ir kiti medžiai“, „Bitininkystė“, vaišinosi klevo sula, pasigamino bičių vaško žvakę.


Menų dieną praleidome kūrybiškai ir ramiai. Gaminome įvairius rankdarbius iš popieriaus.

Kelionių ir žygių dieną nutarėme keliauti po Varnių regioninį parką. Diena prasidėjo nuotaikingai Varnių regioninio parko direkcijos edukacinėse patalpose. Gidas Linas Šedvilas supažindino su apylinkėmis, trumpai papasakojo visą istoriją. Vaikai turėjo galimybę ir pažaisti, ir atsakyti į klausimus, ir sužinoti daug įdomių faktų apie savo kraštą – Žemaitiją. Atsisveikinę su gidu, toliau keliavome. Įveikėme Šatrijos kalną, aplankėme įžymias Varnių vietas. Kelionę užbaigėme prie Lūksto ežero su žaidimais ir dainomis. Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis bei atminimo dovanėlėmis. 


Programos vadovė L. Ačienė