Naujienos

Iš tautosakos skrynelės

2015-10-27

 

2015 metai paskelbti etnografinių regionų metais. Jiems paminėti specialiosiose (lavinamosiose) klasėse dirbančios mokytojos paskyrė savaitę „Iš tautosakos skrynelės“. Spalio 19 – 23 dienomis specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai mokytojų E. Pėlikienės ir N. Vaitkevičienės padedami gilino žinias lietuvių liaudies tautosakos srityje. Integruotų veiklų metu mokiniai buvo supažindinami su lietuvių liaudies pasakomis, mįslėmis, patarlėmis, dainomis.  Vaikams buvo demonstruojama mokomoji medžiaga apie tautinius raštus ir atskirų etnografinių regionų kostiumus, pasigrožėta senolių rankdarbiais. Mokinai klausėsi lopšinių, lietuvių liaudies dainų,  sekamų pasakų, sakmių, legendų.


Meninės veiklos  užsiėmimų metu vaikai  mokėsi karpinių meno, o per fizinės veiklos pamokėles žaidė judrius lietuvių liaudies žaidimus.


Mums visiems  svarbu  pažinti savo tautos tradicijas, papročius. Manome, kad iš tautosakos, liaudies meno galime gauti žinių, išminties.  Papročių, tradicijų laikymasis suartina, suvienija, skleidžia gerumą.

 

 

E. Pėlikienė, N. Vaitkevičienė, specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokytojos.