Naujienos

Išvyka į Vinetu kaimą
Išvyka į Vinetu kaimą

2016-10-10

 

Spalio 4 d. specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai kartu su mokytojomis  Nijole Vaitkevičiene, Edita Pėlikiene bei jų padėjėja Alina Galminaite vyko į edukacinę – pažintinę kelionę į ,,Vinetu kaimą“, esantį Klaipėdos rajone.


Ši išvyka – tai gyva pažintis su turtinga, paslaptinga ir spalvinga Amerikos indėnų kultūra, istorija ir papročiais. Šioje nuotykių ir pažinimo programoje mus pasitiko indėnų vadas Vinetu, kuris svetingai visus priėmė, papuošė indėniškais raštais, suteikė vardus ir pakvietė į tikrą indėnų palapinę TIPI. Čia dalyvavome indėnų ritualuose, išgirdome legendų ir istorijų,  susipažinome su indėnų ginklais.


Po smagaus laiko palapinėje  mūsų laukė nauji  patyrimai: pažintis su archainiais  indėnų  ginklais ir, kas buvo smagiausia, praktiniai užsiėmimai šaudant iš lanko, indėniškos  spjaudyklės, iečių mėtymo turnyras.


Po visų šių išbandymų mūsų laukė šilti indėniški pietūs su karšta arbata ir autentišku sočiu ir skaniu, karštu patiekalu Takos (tai patiekalas, panašus į picą)


Visa  programa  vyko  jaukiame  gamtos apsuptyje, tikrose indėnų palapinėse. Čia gyvai per patyrimus pažinome indėnų istoriją ir dabartį, buitį ir kasdienį gyvenimą, tikėjimą ir papročius, medžioklės ir karų ypatumus.


Kelionė buvo puiki. Ji suteikė puikių emocijų ir paliko neišdildomą įspūdį.


Specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokytoja Nijolė Vaitkevičienė