Naujienos

Margaspalvis ruduo
Margaspalvis ruduo

2015–10–27


Ar pastebėjote, kad  rudenėlis darosi  vis  drąsesnis, todėl dienos vis trumpėja, darosi vis šalčiau ir lietutis  dažniau mus aplanko? Medžių lapai gelsta. Paukščiai išskrenda į šiltuosius  kraštus.


Taip į Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiąją A klasę atkeliavo savaitinis projektas „Margaspalvis  ruduo“,  kurį iniciavo vyr.  auklėtoja Regina Valauskienė.


Projekto metu buvo siekiama plėsti vaikų supratimą apie rudenėjančios  gamtos grožį, ugdyti raiškiojo  skaitymo įgūdžius,  draugiškumą, suteikti džiugių emocijų dalyvaujant šventėje.


Vaikams auklėtoja  pasakojo kaip rudenį, po šaltų ir vėjuotų dienų pasirodo saulutė, prasideda BOBŲ VASARA. Tomis dienomis atsiranda labai daug voratinklių. Jie skraido ore arba kaip didžiuliai tinklai kabo tarp medžių. Voratinklius audžia vorai. Jie iš savo pilvelio išleidžia ploną voratinklį ir pritvirtina prie medžio šakų. Kartais vėjas pakelia voriukus kartu su voratinkliu ir neša tolyn. Kai voriukai užsinori nutūpti, jie pradeda savo voratinklį vynioti į rutuliuką ir lėtai nusileidžia ant žemės. Žmonės sako, kad jei rudens dieną draikosi voratinkliai, bus giedra ir saulėta diena. Vorai atneša laimę.


Auklėtoja R. Valauskienė su padėjėja A. Galminaite ne tik kartu linksminosi su ugdytiniais, bet ir  minė mįsles, žaidė rankų žaidimus, organizavo viktorinas, kurių metu vaikai mokėsi atpažinti vaisius ir daržoves. 


Rudens grožį vaikai atskleidė  deklamuodami eilėraščius, mindami mįsles, žaisdami žaidimus. Mokiniams buvo įteiktos  dovanėlės.


N. Vaitkevičienė, specialiosios (lavinamosios) A klasės mokytoja