Naujienos

Netradicinės pamokos – netradicinėje aplinkoje

2015-04-23

 

Balandžio 22 diena jaunimo klasių mokiniams buvo neeilinė. Tądien  nuostabus oras, žadėjęs  šaunią dieną, nenuvylė: kelionė buvo išties puiki. 

 

Išvykos metu mokiniai pirmiausia aplankė pirmąjį Lietuvos muziejų – D. Poškos Baublius, įsikūrusius  Bijotų  kaime.  Muziejaus darbuotoja ne tik papasakojo apie jo įkūrėją rašytoją D. Pošką, supažindino su legendomis apipinta Baublių atsiradimo istorija, bet ir suteikė galimybę apžiūrėti neseniai atnaujintą vandens malūną. Buvo galima pasigrožėti sutvarkyta parko teritorija, šiuo metu apimančia net šešis hektarus.

 

Šilalės rajone stūksantis Medvėgalio kalnas įvairiais mitais apipintas jau nuo viduramžių. Šis archeologinis kompleksas, kurį sudaro Sumonių, Ąžuolų, Piliorių piliakalniai, Medvėgalio kalnas, Alkakalnis ir netoliese esanti garsioji Medvėgalio kūlgrinda, traukte traukia lankytojus.  Apsilankymas čia buvo puiki proga mokiniams sužinoti šio unikalaus komplekso atsiradimo istoriją,  pasivaikščioti sutvarkytais takais, pasigrožėti nuo kalno atsiveriančia nuostabia panorama.

 

Dar vienas objektas, kurį būtina aplankyti – aukščiausia  geomorfologinio draustinio,  įeinančio į Varnių regioninio parko teritoriją,  kalva –  Aukštagirės kalnas. Žinoma, būtina ir užlipti  į ant kalvos stovinį 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą, kitaip kelionės tikslas nebus iki galo pasiektas.

 

Kelionės metu mokiniams teko atlikti įvairias užduotis: atsakyti į klausimus, susijusius su apžiūrėtų objektų istorija, išmatuoti  ilgį, aukštį, apskaičiuoti lankytų vietovių plotą. 

 

Mokiniai namo grįžo pavargę, tačiau kupini įspūdžių.

 

 

Mokyklos informacija