Naujienos

Paminėta suaugusiųjų švietimo savaitė

2012-11-29

 

     Jau trylika metų Lietuvoje lapkričio mėnesį minima Suaugusiųjų švietimo savaitė. Jos metu šalies ugdymo institucijose  vyksta įvairūs renginiai, vedamos diskusijos, skaitomos paskaitos.- Ne išimtis ir Šilalės suaugusiųjų mokykla. Čia lapkričio 19- 25 dienomis vyko suaugusiųjų Švietimo savaitės „Kartų mokymasis kartu“ renginiai.


     Pirmadienį, lapkričio 19 dieną, į paskaitą „Pagarba kartų įvairovei“ moksleivius ir mokytojus sukvietė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Lineta Dargienė. Džiugu, kad tai nebuvo tradicinė paskaita.  Mokytoja pasiūlė išties nemažai veiklos, žaidimų ir diskusijų, privertusių labiau susimąstyti apie žodžio „tolerancija“ prasmę , apie galimybes ir pasirinkimus.


     Lapkričio 21 dieną mokykloje  veikusiose menų dirbtuvėse„ Iš palikimo kurti“ mokėmės amatų gudrybių. Dailės ir technologijų mokytoja Vilija Pocevičienė supažindino su įvairiais nėrimo ir mezgimo būdais. Pasigrožėjome rankdarbių paroda. Mokytoja Elvyra Gedeikienė kantriai mokė pynimo iš vytelių paslapčių, o Daiva Stragauskienė- vėlimo iš vilnos subtilybių. Patys kantriausi galėjo pasidžiaugti pasigamintu darbeliu.


     Lapkričio 23 dieną puikiai leidome laiką vakaronėje „Kartu smagu“ . Mokykloje lankėsi  svečiai iš Dariaus ir Girėno progimnazijos- 6 b klasės moksleiviai su auklėtoja Lineta Dargiene. Jie čia užkūrė tikrą pirtį! Teko prisiminti lietuvių liaudies dainas, sušokti smagų šokį, be to, išbandyti jėgas viktorinoje „Atspėk dainą“, o aktorinius gabumus- suvaidinant patarlę. Visus pralinksmino inscenizacija pagal V.Račicko knygos „Šlepetė“ ištrauką. Šventės pabaigoje pasivaišinome tradiciniais lietuviškais valgiais.


....Ši savaitė parodė, kad kartos gali mokytis kartu. Vyresniųjų išmintis ir patyrimas dera su jaunimo energija bei veržlumu, o tokie renginiai skatina vyresnius ir jaunesnius besimokančiuosius  keistis požiūriais, praturtina ir stiprina kartų solidarumą.


 

Šilalės suaugusiųjų mokyklos informacija