Naujienos

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena
Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

2016-11-17

 

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos – paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra MOZAIKA. 

 

Ši diena paminėta ir Šilalės suaugusiųjų mokykloje. Istorijos, pilietinio, dorinio ugdymo pamokų metu mokiniai išsiaiškino žodžio „tolerancija“ reikšmę ir prasmę, diskutavo, ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje bei ką šis žodis šiandien reiškia kiekvienam iš mūsų. Aptarta, kokie netolerancijos pavyzdžiai sukėlė žiaurias pasekmes visuomenei, o tuo pačiu ir kiekvienam jos nariui. 9 jaunimo klasės mokinys Mantas Butkus pristatė  pranešimą tema „Kas yra tolerancija?“, buvo parengta stendinė medžiaga.

 

Mokinių tarybos iniciatyva jaunimo ir suaugusiųjų klasių mokiniai sukūrė TOLERANCIJOS MOZAIKĄ, kuria papuošė mokyklos erdves. Mozaikos gaminimui pasirinktas gėlės žiedas. Toks pasirinkimas neatsitiktinis. Pasak mokyklos mokinių prezidento Manto Butkaus, gėlė – pagarbos, susitaikymo ženklas, juk gėles vienas kitam dovanojame norėdami pradžiuginti, pasveikinti ar atsiprašyti.

 

Mokyklos informacija