Naujienos

Pažymėjome Tolerancijos dieną

2012-11-22

 

     Lapkričio 16-ąją pasaulis mini tarptautinę Tolerancijos dieną. Ši šventė gyvuoja jau 17 metų. Jos metu  vykdomos įvairios akcijos, renginiai. Raginama atkreipti dėmesį į kitokią nuomonę turinčius, kitos rasės, tautybės, religinių pažiūrų, seksualinės orientacijos žmones, jų interesus bei problemas. Žodis „tolerancija“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia kantrybę. Tai ne tik kantrybė, bet ir pakanta bei pagarba kitokiam žmogui, reiškiniui, žmonių bendruomenei, kolektyvui.


     Šių metų Tolerancijos dienos simbolis- TOLERANCIJOS SKĖTIS. Tai puiki idėja, juk SKĖTIS - labai tinka rudeniui. SKĖTIS - tai daiktas, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant - būdami tolerantiški, stovi kartu po skėčiu.


     Šią dieną Šilalės suaugusiųjų mokykla pasipuošė spalvingais skėčiais. Moksleiviai papuošė kabinetų duris skrajutėmis - skėčiais, ant kurių užrašytos prasmingos mintys. Paruošta stendinė medžiaga. Labiausiai visus nustebino idėja panaudoti senus skėčius. Pasirodo, kad ir senutėlis skėtis gali atgimti, įgydamas naują išvaizdą ir naują prasmę - būti simboliu, liudijančiu toleranciją.


Mokyklos informacija