Naujienos

Saugūs kaimynai – saugus ir aš

Saugumas – visų mūsų gerbūvio pamatas. Jausdamiesi saugūs savo namuose ir mieste, galime sėkmingai dirbti, kurti, mokytis. Tik saugioje aplinkoje augdami mūsų vaikai, taps dorais ir atsakingais piliečiais. Aplinką, kurioje gyvensime ateityje, kuriame jau šiandien. Šiame procese svarbus kiekvieno iš mūsų indėlis, tačiau tik sutelkdami jėgas galime nuveikti daugiau.

 

Saugi kaimynystė – pati efektyviausia šiuo metu žinoma priemonė saugumui užtikrinti.

Šios priemonės tikslas – saugią aplinką kurti puoselėjant draugišką gyventojų tarpusavio ryšį ir bendradarbiavimą su policijos pareigūnais.

Saugios kaimynystės sutartį su policija pasirašantys gyventojai įsipareigoja aktyviai prisidėti prie saugumo užtikrinimo jų aplinkoje: saugoti vieni kitus, nelikti abejingi pastebimiems teisės pažeidimams ar nusikaltimams.

Kaimynijos nariai nuolat palaiko ryšį tarpusavyje, praneša pareigūnams apie kylančias problemas, įtarimą keliančius asmenis ar įvykius jų gyvenamojoje teritorijoje.

Aktyviai su pareigūnais bendradarbiaujantys gyventojai – nepamainoma pagalba užkardant nusikalstamas veikas, aiškinantis teisės pažeidimus, tramdant triukšmautojus, Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Kaimynų budrumas ir vienybė – neįveikiama kliūtis nusikaltėliams.

Neabejojama, kad vien žinia apie glaudžiai su policija bendradarbiaujančią bendruomenę įspėja nedorų ketinimų turinčius prašalaičius tokią kaimyniją aplenkti dideliu lankstu.

 

Šiuo metu Tauragės apskrityje jau veikia 24 Saugios kaimynystės grupės.

Tokią grupę gali įkurti bet kuri savo saugumu suinteresuota bendruomenė, gyvenamojo namų kvartalo ar daugiabučio kaimynai.

 

Gyventojus, norinčius įtvirtinti Saugią kaimynystę savo gyvenamojoje teritorijoje, prašome kreiptis į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus:

Tauragėje Prevencijos poskyrio viršininkas R. Lesnickas mob. tel. 8 698 58 334 (213 kab.)

Jurbarke Prevencijos poskyrio viršininkas L. Žievys mob. tel. 8 611 30 563 (6 kab.)

Šilalėje Prevencijos poskyrio viršininkas Z. Grabauskas mob. tel. 8 652 07 021 (108 kab.)

Pagėgiuose Prevencijos grupės vyresnysis tyrėjas R. Šimkus mob. tel. 8 655 35 186 (8 kab.)


Visuomeninės tarybos prie Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vardu
pirmininkas Vidas Bičkus