Naujienos

Turininga savaitė
Turininga savaitė

2015-06-17

 

Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo ir specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniams mokslo metai nesibaigė sulig paskutiniąja mokslo metų diena. Mokykloje šurmulys tęsėsi ir pamokoms pasibaigus: čia vyko vaikų vasaros stovyklos „Savaitės kodas“ renginiai. Mokinius į mokyklą kasdien kvietė vis naujos veiklos, praturtinusios įspūdžiais, teigiamomis emocijomis, gera nuotaika.

 

Programos metu mokiniai aplankė ir apžiūrėjo netradicine ūkininkavimo veikla užsiimantį  ožkų ūkį Lileikėnų kaime (ūkininkė – E. Dermontaitė), pabuvojo Šiauliuose, kur sužinojo šokolado gamybos paslapčių, apsilankė jaunųjų gamtininkų centre, įsiamžino prie miesto garsenybės – Geležinės lapės, aplankė Kryžių kalną. Ne mažiau smagu buvo iškylauti gamtoje, pasportuoti, dalyvauti „lobio“ paieškose, gražiausios lauko gėlių puokštės konkurse. Visa diena buvo skirta grožiui: mokytasi odos priežiūros paslapčių, veido mankštos, makiažo gudrybių. Gražus turi būti ir žmogaus vidus, o pats gražiausias – kuriantis žmogus. Tuo taip pat pasirūpinta: mokiniai akrilo dažų pagalba sukūrė mažus meno kūrinėlius.

 

Programą įgyvendino specialiųjų (lavinamųjų) bei jaunimo klasių mokytojos. Prie veiklų prisidėjo ir mokyklos partneris – Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Visiems jiems – padėka, o taip pat ir italui Ezio – už nuoširdų pasakojimą, mokytojai L. Dargienei – už vertėjavimą.

 

Sakoma, kad pirmasis blynas dažnai būna prisvilęs. Tačiau veikiausiai šįkart taip neatsitiko. Tai, kad mokinukai vakare skuba laiku miegoti, nekantraudami laukia rytojaus, o į mokyklą atvyksta švytinčiomis akimis, tik rodo, kad įdėtas darbas ir tam tikri organizaciniai rūpesčiai atsiperka.

 

Šiuo projektu norėta ne tik mokyti vaikus turiningai leisti laisvalaikį, kartu siekta ir neįgaliųjų vaikų integracijos į mokyklos bendruomenę bei visuomenę. Manome, kad ši programa – žingsnelis šio tikslo link.


Mokyklos informacija