Naujienos

2018-07-19

 

Per sidabrinį marių tiltą,
Per vandenėlį nemunų!..
Palikot aušroje mokyklą
Į saulę bėgdami kartu. Laimingo kelio, saulės sesės!
Laimingo skrydžio link vilties!
Šis laimės tiltas Jums lai tęsias —
Mes linkim Jums tikros sėkmės.


Š. m. liepos 18 d. Šilalės suaugusiųjų mokyklos LXII laidos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. 


Šventę pradėjome eilėmis ir gražiais žodžiais. Renginyje sveikinimo žodį tarusi mokyklos direktorė Daiva Rudminienė palinkėjo abiturientams sėkmės, verčiant naują gyvenimo puslapį. Prisiminimais dalijosi abiturientų auklėtojos Elvyra Gedeikienė ir Alma Judelienė, linkėdamos kuo didžiausios sėkmės ir pasisekimo gyvenime.

plačiau
Įdomus laikas vasaros stovykloje

2018-06-25

 

Pasibaigus mokslo metams, beveik tradiciškai, jaunimo ir specialiųjų klasių mokiniai turi galimybę dalyvauti Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programoje. Šiemet mokinius sukvietėme į tęstinę programą „Pažink. Pamatyk. Patirk. II“. 


Pirmąją dieną lankėmės Šilalės rajono viešosios bibliotekos specialiai jaunimui įkurtose erdvėse. Mokinius labiausiai sužavėjo filmas, kurį stebėjo su 3D akiniais.


Antroji diena – istorijos diena. Išsiruošėme į ilgą kelionę, kuri buvo kupina įspūdžių ir naujų atradimų. Pirmiausia aplankėme Vilnių. Nuskubėjome į Signatarų namus, nes nekantravome pamatyti Vasario 16-osios aktą. Pasisvečiavę Vilniuje susiruošėme į Kernavę, kur mokinių laukė edukacinis užsiėmimas pas skulptorių Henriką Orakauską – „Skulptūra gyvai“. Po visko vaikštinėjome iškiliaisiais Kernavės piliakalniais. Nuostabūs vaizdai paliko didžiulį įspūdį.


Amatų dieną praleidome Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, esančiame Tauragės rajone. Ten mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Beržai ir kiti medžiai“, „Bitininkystė“, vaišinosi klevo sula, pasigamino bičių vaško žvakę.

plačiau
Nuaidėjo paskutinis skambutis

2018-05-23


Tylus laukimas skleidžiasi lyg žiedas...
Varpelis štai atvėrė jau duris...
Kažkas paėmęs kreidą 
Lentoje užrašė:
Sudie, mokykline svajone nuostabi...


Šilalės suaugusiųjų mokyklos LXII laidos abiturientams gegužės 23 dieną nuaidėjo paskutinis skambutis. Šventę pradėjome vedančiųjų skaitomomis gražiomis eilėmis. Klausytojus džiugino Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mergaičių choro „Linksmosios natelės“ atliekamos dainos. Mokinius sveikino mokyklos direktorė Daiva Rudminienė. Palinkėjimus sakė abiturientų  auklėtojos Elvyra Gedeikienė ir Alma Judelienė. Abiturientai atsidėkodami už rūpestį, suteiktas žinias ir šilumą mokytojams įteikė gėlių, o būsimiems abiturientams paliko simbolinį mokyklos raktą ir testamentą. 

plačiau
Programos „Erasmus+“ mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Books“

2018-05-18

 

Šilalės suaugusiųjų mokykloje startavo programos „Erasmus+“ mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Books – Big Ocean of Knowledge“ („Knygos – Didžiulis žinių vandenynas“), skirtas jaunimo klasių mokiniams. Projekto, kuriame bendradarbiauja penkios mokyklos iš Turkijos, Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos ir Rumunijos, tikslas – ugdyti moksleivių skaitymo gebėjimus, kurie yra aukštesniųjų gebėjimų ir kasdienio gyvenimo pagrindas.

 

Projektas tęsis 30 mėnesių. Per tą laiką mokiniai bus įtraukti į veiklas, atliks įvairias užduotis, vyks mokytojų ir mokinių trumpalaikių mainų vizitai į partnerines mokyklas.

plačiau
Motinos diena

2018-05-07

 

Šią džiugią dieną pas Tave skubu
Su žodžiais ilgesio ir meile pagimdytais,
Man niekas kitas šiandien nesvarbu,
Išskyrus laimę tavo akyse, Mamyte...

 

Kiekvieną pirmąjį gegužės sekmadienį minime Motinos dieną. Specialiųjų klasių mokiniai padedami mokytojų ir auklėtojų sukvietė savo mamas į joms skirtą šventę, kurioje skambėjo gražiausios eilės, dainos ir vaidinimas. Vaikai savo mamas stebino paruoštu spektakliu „Peliukų nuotykiai“, deklamavo eiles, dovanojo atminimo dovanėles. Šventėje taip pat svečiavosi ir klausytojus džiugino dainomis – Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mergaičių ansamblis „Linksmosios natelės“, vadovaujamas mokytojos Loretos Krompalcienės.

plačiau

ANTANUI SLADKEVIČIUI

1934-2018

 

A. Sladkevičius gimė ir augo Kaišiadorių rajone, Guronių kaime. Sunkiais pokario laikais prabėgo jo vaikystė ir jaunystė. Baigęs Žaslių vidurinę mokyklą 1954 metais įstojo į Vilniaus universiteto Fizikos – matematikos fakultetą ir ten 1959 metais baigė matematikos specialybę. Gavo paskyrimą į Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio profesinę mokyklą, ten dirbo tik metus. Nuo 1960 metų dirbo Šilalėje Jaunimo vidurinės mokyklos mokytoju. A. Sladkevičiui ilgus metus (iki 2001 metų) teko dirbti mūsų rajono švietimo įstaigose ir mokytoju, ir švietimo skyriaus inspektoriumi, ir Šilalės vakarinės mokyklos direktoriumi. Tiek kolegų, tiek mokinių buvo gerbiamas už tolerantiškumą, gebėjimą atvirai ir gražiai sutarti, už reiklumą sau ir kitiems.

plačiau
Vykdėme veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018

2018-03-27

 

Jau penkioliktus metus „Vaikų linija“ vykdo kampaniją BE PATYČIŲ, kurios tikslas stabdyti patyčias mūsų visuomenėje. Jaunimo klasių mokiniai vadovaujami mokytojų: Lauros Ačienės ir Irenos Darčienės įsitraukė į vykdomas veiklas. Mokiniai gamino lankstinukus, ruošė stendą, su aktualia informacija apie patyčių prevenciją. Rinko bei skaitė žymių žmonių mintis apie patyčias. Etikos bei pilietiškumo pagrindų pamokose mokiniai dalijosi savo patirtimi, atliko praktikas iš organizatorių rekomenduojamų veiklų sąrašo. Aptarę ir išanalizavę įvairias situacijas mokiniai, virtualioje erdvėje sėkmingai išsprendė testą ir sužinojo, kaip atpažinti bei užkirsti kelią patyčioms, kurio iniciatorius projektas „Už saugią Lietuvą“. Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis. Savaitės užbaigimui ir įprasminimui mokiniai žiūrėjo filmą „Gerumo stebuklas“. Po filmo peržiūros mokiniai su mokytojomis jį aptarė, naudojantis „Vaikų linijos“ specialistų paruoštomis rekomendacijomis.

plačiau
„Tu tokia graži, mūsų žeme gimta“

2018-03-27


Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji pasirinkta  neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.


Šilalės suaugusiųjų mokykloje Pasaulinė žemės diena prasidėjo renginiu „Tu tokia graži, mūsų žeme gimta“, kurį surengė lavinamųjų klasių pedagogės: Jolanta Aleksandravičienė, Nijolė Vaitkevičienė,  Edita Pėlikienė ir Vilma Šiaudvytienė su savo auklėtiniais. Šventėje skambėjo dainos apie gamtos grožį, gimtinę. Mokiniai paskaitė eilių, sukosi liaudiškų šokių sūkury. Visus sujaudino vaikų pasižadėjimai žemei: klasėje ,,sužaliavo“ ąžuolo medis, kurio kiekvienas lapas – tai pažadas nešiukšlinti, mylėti, tausoti... 

plačiau