Naujienos

Laisvės gynėjų diena

2015-01-13

 

Sausio 13 – diena,  Lietuvos istorijoje pažymėta kraujo ženklu. Šiai datai atminti kasmet organizuojama pilietinė akcija, kurioje dalyvauja ir mūsų mokyklos bendruomenė.

 

1991 metų sausio 13 dienos įvykių istoriniams faktams prisiminti mokykloje išleistas informacinis stendas „Laisvės kaina“.  Šiais metais nuspręsta prisidėti prie antrus metus organizuojamos akcijos „Neužmirštuolė“,  segint pagarbą kovotojams už laisvę simbolizuojantį neužmirštuolės žiedą. Uždegamos atminimo žvakutės. 

 

Integruotą istorijos ir etikos pamoką vedė istorijos vyr. mokytoja Irena Darčienė ir mokyklos direktorė Daiva Rudminienė. Pamokos metu buvo prisimenami įsimintinos dienos įvykiai, vyko filmo „Nežinomi didvyriai“ (rež. Algis Kuzmickas) peržiūra ir aptarimas. 

 

 

plačiau
Informacija abiturientams
Informacija abiturientams

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2014 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. V-1231 patvirtintas „Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas“, kuriame numatyta:

 

1.    Kandidatai einamaisiais metais, be lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip šešių dalykų brandos egzaminus.

 

2.    Kandidatai egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – renkasi savo nuožiūra.

 

3.    Organizuojami:

 

•    valstybinis ir mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas

 

•    tik valstybiniai biologijos, chemijos, fizikos, geografijos, informacinių technologijų, istorijos, matematikos, užsienio kalbų brandos egzaminai

 

•    tik mokykliniai – menų, muzikologijos ir technologijų brandos egzaminai

 

4.    Kandidatas prašymą laikyti brandos egzaminus pateikia savo mokyklos vadovui iki 2015 m. kovo 3 dienos, o dėl menų ir technologijų egzamino iki 2015 m. sausio 14 dienos

2015-01-08

 

Apdovanota Šilalės suaugusiųjų mokyklos istorijos bei geografijos vyresnioji mokytoja Irena Darčienė. Antra iš kairės.Sausio 6 dieną Šilalės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komitetas tradiciškai surengė padėkos popietę praėjusiais metais nusipelniusiems asmenims. Padėkos raštais už atsidavimą savo darbui, kūrybišką veiklą, tradicijų puoselėjimą apdovanoti 26 pedagogai, kultūros darbuotojai, treneriai ir kt.

 

Už indėlį puoselėjant mokinių pilietines vertybes, atsidavimą savo darbui buvo apdovanota ir Šilalės suaugusiųjų mokyklos istorijos bei geografijos vyresnioji mokytoja Irena Darčienė.

plačiau

2014-12-30

 

Gruodžio 19 d. specialiųjų klasių mokiniai pakvietė savo tėvelius  Kalėdiniam pasibuvimui „Į širdį kiekvieną Kalėdos ateina“.

 

Pradėjome kelionę Kalėdų link drauge su vaikais ir tėveliais pasinerdami į pasakų pasaulį. Ten mūsų fantazija leido patikėti pasakomis, atveriančiomis širdis jaukiam buvimui kartu.

 

Vaikai linksmino „Karališkų pingvinų šokiu“, dainomis apdainavo žiemą, baltą fėją, Vakarę žvaigždę, kuri spindėdama neša laimę, džiaugsmą ir išpildo visas svajones. Įsibėgėjus šventiniam šurmuliui į šokių sūkurį įsitraukė ir merginos. Jos sušoko „Snaigių šokį“. 

plačiau
Donelaičio metų paminėjimas

2014-12-08

 

Knyga – tai dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki (J.P.Kazickas)

 

Minint lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus 300-ąsias gimimo metines 2014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Jubiliejiniams metams paminėti Šilalės suaugusiųjų mokykloje surengta netradicinė pamoka – skaitymai. Pamoka vyko mokyklos bibliotekoje. Lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Vida Mažeikienė apžvelgė Donelaičio kūrybos kelią. Ištraukas iš Donelaičio kūrybos skaitė mokinės Deimantė Ramanauskaitė (12a), Vita Stasytienė (12b), lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Irena Gabrielaitienė, etikos mokytoja Salomėja Savickytė.

plačiau
„GYVYBĖS MEDIS“ MŪSŲ MOKYKLOJE

2014-11-21

 

Suaugusiųjų mokymosi savaitė – vieta, kur suartėja giminingos sielos:
žmonės, kurie moko, mokosi ir kviečia mokytis kitus, tikėdami, kad išgyvens
tik besimokanti planeta.

 

„GYVYBĖS MEDIS“ MŪSŲ MOKYKLOJE

 

Kaip ir kasmet 2014 m. lapkričio 17–23 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kvietė švietimo, kultūros ir meno institucijas bei organizacijas, verslo įstaigas, konfesines bendruomenes ir visus suaugusiuosius jungtis į penkioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės judėjimą. 2014 metų suaugusiųjų mokymosi savaitė buvo skiriama darnaus vystymosi idėjos sklaidai ir praktiniam jos taikymui. 

plačiau

2014-11-17

 

Spalio 23 d. Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose klasėse vyko jau tradicine tapusi  popietė „Rudenėlio išdaigos“. Šventės metu mokiniai dainavo apie rudenį, šoko ratelius, žaidė žaidimus.

 

„Obuoliukų“ ir „Riešutukų“ komandos rungtyniavo estafetėse: „Kas greičiau nukas bulves?“, „Surink obuolius!“, „Kas taiklesnis?“.

plačiau

2014-10-16

 

Spalio 14 dieną specialiųjų klasių mokiniai vyko į pažintinę kelionę po Šilalės rajoną. 

 

Šilalė – tai Žemaitijos rajonas, garsėjantis Medvėgalio kalnu, S.Girėno tėviške, D. Poškos muziejumi, modernia Kaltinėnų bažnyčia bei kryžiumi, dar iš toli pasitinkančiu atvažiuojančius į  Kaltinėnus.

plačiau