Naujienos

PASITIKOME ŠIMTMETĮ

2018-03-12


Kaip ir visa Lietuva, Šilalės suaugusiųjų mokykla, ruošėsi ir laukė Lietuvos atkūrimo 100-ųjų metinių. Visus metus, pasitinkant šimtmetį, rengėme ir dalyvavome įvairiuose renginiuose, skirtuose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Artėjant šventei puošėme mokyklos erdves, rengėme popietes švenčių įprasminimui.


Iškart po naujųjų, 2017, šventinius metus pradėjome istorijos pamoka, skirta Sausio 13-osios įvykiams atminti. Irena Darčienė, istorijos mokytoja metodininkė, bei jaunimo klasių mokiniai ruošė pamoką „Naktis prie televizijos bokšto“. Buvo prisiminti tos nakties įvykiai, juose dalyvavę žmonės.

plačiau
Mylimai Lietuvai 100

2018-02-19

 

Mes mylim Lietuvą, nes galime didžiuotis jos istorija, gyventi kupinoje iššūkių jos dabartyje ir tikėti šviesia jos ateitimi. Nes čia yra pati gražiausia gamta, mieliausios pajūrio kopos ir baltos, kaip pasakos žiemos. Nes čia yra mūsų namai ir mes patys esame dalis tų namų.

 

Vasario 15d. mūsų mokykloje vyko keletas renginių skirtų iškilmingai datai paminėti. Specialiųjų klasių mokiniai  minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtąsias metines, jaukioje, pačių rankomis sukurtoje aplinkoje, skaitė gražiausias eiles apie Lietuvą, dalyvavo pokalbyje apie Tėvynę, dainavo dainas. Suaugusiųjų klasių mokiniai ir mokytojai renginyje „Šimtas eilučių Lietuvai“ prie apskrito stalo ir arbatos skaitė skirtingų laikotarpių eiles, dalijosi prisiminimais. Jaunimo klasių mokiniai Lietuvos gimtadieniui papuošė mokyklos erdves.

plačiau
UŽGAVĖNĖS

2018-02-13


Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė.Tai juoko, džiaugsmo, įvairių papročių diena.

 

Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių, Šią dieną  kepami ir valgomi blynai, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis visame pasaulyje, gąsdinama ir varoma žiema iš kiemo. 

 

Vasario 13 dieną Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose klasėse vyko žiemos išvarymo šventė. Skambėjo dainos, juokas, muzika. Persirengėliai dainavo dainas, žaidė žaidimus ir aplankė kaimynus. Buvo vaišinamasi blynais.

plačiau
Dalyvavome metodiniame renginyje

2018-01-22

 

2018 m. sausio 18 d. Tauragės vaikų reabilitacijos centre – mokykloje „Pušelė“ vyko metodinis renginys – seminaras „Ugdymo erdvių ir mokymo metodų dermė“. Susitikimą inicijavo Šilalės rajono specialiųjų pedagogų, logopedų metodinė grupė, su kuria į susitikimą vyko ir Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiųjų klasių mokytojos ir logopedė.

 

Metodiniame renginyje savo pranešimą pristatė Edita Pėlikienė, Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialios klasės mokytoja metodininkė. Pranešimo tema „Mokymo metodų įvairovė ir pritaikymo galimybės meninėje veikloje“. 

 

Po renginio dalyviai apžiūrėjo edukacines erdves, metodines priemones, esančias reabilitacijos centre – mokykloje „Pušelė“, bei dalijosi savo gerąją patirtimi.

plačiau
SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

2018-01-12

 

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Laisvė – tai didžiausia kiekvieno žmogaus ir visos tautos vertybė. Prieš 27 metus sausio 13-oji buvo juoda, tamsi ir apšlakstyta savo Tėvynės Lietuvos gynėjų krauju. Minint šią dieną mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, vyko istorijos – pilietiškumo pamoka, kurią vedė istorijos mokytoja metodininkė I. Darčienė. Prisiminėme, kad 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, baigėsi iš širdies savo Tėvynę gynusių drąsių žmonių pergale. Jų dėka šiandien mes esame laisvi ir nepriklausomi. Direktorė D. Rudminienė linkėjo branginti ir saugoti laisvę, būti vieningais ir skleisti patriotiškumo dvasią.

plačiau
PAMINĖJOME TARPTAUTINĘ ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENĄ

2017-12-11

 

Kad žmogus būtų laimingas, reikia tiek nedaug:
Truputį saulės, kai lyja,
Lašo lietaus, kai liūdna.
Minutės vienatvės, kai triukšminga,
Muzikos, juoko, gero žodžio, kai nuobodu...

 

Tarptautinė žmonių su negalia diena skirta tam, kad neįgalūs ir sveiki žmonės suprastų, išgirstų vieni kitus. Tai diena, kuri kuria ir stiprina šiltą, draugišką ryšį tarp sėdinčiojo vežimėlyje, gyvenančio su neregio lazdele ar kitaip suvokiančio pasaulį...Visi mes esame skirtingi, tačiau pirmiausia esame žmonės: mąstantys, kuriantys, įveikiantys iškilusias kliūtis, siekiantys daugiau nei turime šiandien ir trokštantys įprasminti savo gyvenimą. Atminkime, jog mūsų sumanymų sėkmė – mūsų pačių rankose.

plačiau
ADVENTAS

2017-12-05

 

Adventas – laukimo, rimties, vilties, maldos ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas. Šis laukimo laikas ypatingas, turintis įvairių tradicijų, ritualų ir apeigų.

 

Kad šis laukimo periodas neprailgtų mūsų mažiesiems, nutarėme pasimokyti pasigaminti advento vainiką. Specialiųjų klasių mokiniai su mokytojomis vyko į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą, esantį Tauragės rajone. Ten ir mokėsi gaminti advento vainiką. Šaunios centro darbuotojos mokė iš ko gaminamas advento vainikas, kaip jis puošiamas, kokia jo reikšmė ir prasmė. Vaikai sužinojo ką reiškia adventiniu laikotarpiu degamos žvakutės, kokia turi būti jų spalva.

plačiau
Pasitikome žiemužę

2017-12-01


Specialiųjų klasių mokiniai pirmą žiemos dieną pasitiko gamindami kalėdinius sausainėlius. Netradicinės pamokos labai patinka mokiniams, todėl jie mielai ėmėsi šios veiklos. Nuo pat ryto klasėje kvepėjo cinamonu, vanile ir šokoladu. Mokiniai savo rankomis trynė, minkė ir gamino įvairių formų sausainėlius. Pasipuošę prijuostėmis ir kepėjo kepurėmis vaikai ėjo į virtuvę ištirpinti sviesto, po to minkė tešlą ir gamino sausainėlius. Vaikų pagalbininkės mokytojos Edita ir Nijolė vos spėjo suktis. Savo gamybos sausainėliais draugiškai vaišinome darbuotojus, draugus ir visiems mielai pasakojome, kaip reikia tokių pasigaminti.

plačiau