Naujienos

Donelaičio metų paminėjimas

2014-12-08

 

Knyga – tai dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki (J.P.Kazickas)

 

Minint lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus 300-ąsias gimimo metines 2014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Jubiliejiniams metams paminėti Šilalės suaugusiųjų mokykloje surengta netradicinė pamoka – skaitymai. Pamoka vyko mokyklos bibliotekoje. Lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Vida Mažeikienė apžvelgė Donelaičio kūrybos kelią. Ištraukas iš Donelaičio kūrybos skaitė mokinės Deimantė Ramanauskaitė (12a), Vita Stasytienė (12b), lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Irena Gabrielaitienė, etikos mokytoja Salomėja Savickytė.

plačiau
„GYVYBĖS MEDIS“ MŪSŲ MOKYKLOJE

2014-11-21

 

Suaugusiųjų mokymosi savaitė – vieta, kur suartėja giminingos sielos:
žmonės, kurie moko, mokosi ir kviečia mokytis kitus, tikėdami, kad išgyvens
tik besimokanti planeta.

 

„GYVYBĖS MEDIS“ MŪSŲ MOKYKLOJE

 

Kaip ir kasmet 2014 m. lapkričio 17–23 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kvietė švietimo, kultūros ir meno institucijas bei organizacijas, verslo įstaigas, konfesines bendruomenes ir visus suaugusiuosius jungtis į penkioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės judėjimą. 2014 metų suaugusiųjų mokymosi savaitė buvo skiriama darnaus vystymosi idėjos sklaidai ir praktiniam jos taikymui. 

plačiau

2014-11-17

 

Spalio 23 d. Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose klasėse vyko jau tradicine tapusi  popietė „Rudenėlio išdaigos“. Šventės metu mokiniai dainavo apie rudenį, šoko ratelius, žaidė žaidimus.

 

„Obuoliukų“ ir „Riešutukų“ komandos rungtyniavo estafetėse: „Kas greičiau nukas bulves?“, „Surink obuolius!“, „Kas taiklesnis?“.

plačiau

2014-10-16

 

Spalio 14 dieną specialiųjų klasių mokiniai vyko į pažintinę kelionę po Šilalės rajoną. 

 

Šilalė – tai Žemaitijos rajonas, garsėjantis Medvėgalio kalnu, S.Girėno tėviške, D. Poškos muziejumi, modernia Kaltinėnų bažnyčia bei kryžiumi, dar iš toli pasitinkančiu atvažiuojančius į  Kaltinėnus.

plačiau

2014-10-08

 

Spalio mėnesį tradiciškai švenčiama Tarptautinė mokytojų diena. Šilalės suaugusiųjų mokyklos dvyliktokai ir jų auklėtojos mokytojus į jau tradicija tapusią šventę sukvietė spalio 2 dieną. Renginį pradėjusi mokyklos direktorė Daiva Rudminienė ne tik pasveikino mokytojus artėjančios profesinės šventės proga, bet ir įteikė padėkas jubiliejinį metų skaičių dirbantiems mokytojams. Renginio svečiai – Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos skautai – mokytojams padovanojo dvi puikias dainas. Neapsieita ir be linksmosios dalies. Šauniosios renginio vedėjos Vita, Deimantė ir Edita sumanė patikrinti mokytojų žinias surengdamos žaibo turnyrą. Žinoma, netrūko ir sveikinimo žodžių. Patys gražiausi, patys nuoširdžiausi padėkos žodžiai, linkėjimai buvo skirti mokykloje dirbantiems mokytojams. 

plačiau
Sporto diena mokykloje

2014-10-08

 

Sportas ir sveikata – visuomet greta. Šio šūkio vedami  Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiųjų klasių mokiniai ir jų mokytojos rugsėjo 26 dieną dirbo netradiciškai. Buvo kalbama apie judėjimo naudą sveikatai, piešiami piešiniai. O svarbiausios, žinoma, čia buvo sportinės varžybos, kur siekta išsiaiškinti greičiausius, vikriausius, taikliausius. Visus lydėjusi puiki nuotaika – pats geriausias atlygis už pastangas.

plačiau
Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos paminėjimas

2014–09–24

 

Rugsėjo 23 – oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena.

 

Šią įsimintiną dieną Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo klasių mokiniams buvo organizuojama netradicinė pamoka. Istorijos mokytoja Irena Darčienė papasakojo apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę ir ją ištikusią tragediją.

 

Iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 215000 – 220000 žydų tautybės žmonių, o Vilniaus miestas buvo vadinamas „Šiaurės Jeruzale“. Mokiniams buvo papasakota  apie tragišką žydų tautos likimą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Holokaustas yra Lietuvoje gyvenusių, kūrusių visų mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir kultūrą žydų – Lietuvos piliečių – netektis.

plačiau