Naujienos

Gyvenimas - kaip pasaka, su daug išbandymų ir laiminga pabaiga. Tokio gyvenimo linkėjo Šilalės suaugusių bendrojo lavinimo mokyklos vienuoliktokai abiturientams Šimtadienio proga. Po 100 dienų dvyliktokų laukia pirmieji išbandymai – egzaminai. Vienuoliktokai patikrino, ar tinkamai pasirengę abiturientai įveikti visas kliūtis.

plačiau
Prieš aptariant 2011-2012 mokslo metų pirmo pusmečio  rezultatus, mokyklos mokytojų Metodinės tarybos dėka vyko paskaita „Šiuolaikinė pamoka – išorės vertinimo kontekste“. Lektorė L. Pociuvienė ne tik pateikė naudingos informacijos, bet ir atsakinėjo į mokytojų klausimus, diskutavo, dalijosi gerąja patirtimi.
plačiau
Žiemos (Šv. Kalėdų) atostogos

Žiemos (Šv. Kalėdų) atostogos truks
nuo 2011-12-27 iki 2012-01-06

Adventas – susikaupimo, rimties ir laukimo metas. Laukiame užgimstančio Jėzaus Kristaus. Tačiau ar visi mokame ir žinome, kaip reikia sutikti ateinantį kūdikėlį?

Į Šilalės suaugusiųjų mokyklą pasidalinti mintimis apie Advento laikotarpį buvo pakviestas kunigas Viktoras Daujotis, mūsų kraštietis, dabar kunigaujantis Viešvienuose Šv. Trejybės parapijoje, Telšių rajone. Kunigas priminė, kad Adventas – tai žvilgsnio į save laikotarpis, susitelkimo ir susitaikymo su pačiu savimi ir su supančiu pasauliu metas. Kai aplink gyvenimas sukasi beprotišku tempu, reikia stabtelėti ir pagalvoti, ar visiems aplink gera, ar visi padarėme bent po keletą gerų darbų. Pasninkavimas, anot kunigo, tai atsisakymas gardesnio kąsnio tam, kad pagalvotume apie kitus. Nes dažnas dabar užsideda vienokias ar kitokias kaukes ir tarsi nemato realaus pasaulio, nemato ar nenori matyti to, kam reikia pagalbos.
plačiau
Įgyvendindami 2011 m. suaugusiųjų savaitės tikslus ir organizuodami mokykloje renginius, turėjome galimybę patirti bendravimo ir bendros veiklos džiaugsmą tarp įvairių kartų, profesijų, išsilavinimo žmonių.
plačiau
Šiemet jau ketvirtą kartą dalyvausime  Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos iniciatyva organizuojamoje suaugusiųjų švietimo savaitėje „Nuo Trečiojo iki Dvidešimt Pirmojo amžiaus. Rudens pasirinkimai“. Savaitė vyks lapkričio 14-18 dienomis.
Mokykloje vyks šie renginiai:
plačiau
Sparčiai besikeičiantis gyvenimas skatina mokytis, tobulėti, šviestis ir suaugusiuosius. Mokytis visą gyvenimą siūlomos įvairios galimybės, tačiau suaugusiems saviraiškos formų, skatinančių kūrybiškumą, beveik nėra. Todėl su džiaugsmu dalyvavome Kėdainių suaugusiųjų mokymo centro kartu su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija organizuotame esė konkurse „Mano mokymosi istorija“. Jame sėkmingai dalyvavo ir mūsų mokinė, kuri buvo apdovanota padėkos raštu ir atminimo dovana.

Po metų mokinių darbai sugulė į knygą „Mano mokymosi istorija“. Spausdiname ištrauką iš mūsų mokinės Sigitos Budginaitės darbo:
plačiau
Liepos 12 dieną Šilalės suaugusiųjų bendrojo lavinimo vidurinėje mokykloje vyko brandos atestatų įteikimo šventė. Šventėje dalyvavo ne tik abiturientų artimieji, bet ir Šilalės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė. Prasmingi vedėjos žodžiai ir linkėjimai trumpam privertė susimąstyti. Daug gražių linkėjimų abiturientai išgirdo iš auklėtojos Vilijos Pocevičienės.
plačiau
Andragogo biblioteka

1. Andragogas – praktikas. Savarankiško mokymosi gidas. – Vilnius: „Inter Se“, 2003. – 71 p.

2. Andragoginė vadyba ir institucinė plėtra. Metodinis leidinys. – Vilnius, 2008. – 80 p.

3. Andragogų klausimai. Praktiniai suaugusiųjų mokymo aspektai. – Vilnius, 2008. – 232 p.

plačiau