Naujienos

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ – 2013

2013-03-18


Kovo 18-22 d. visoje Lietuvoje vyksta įvairūs prevenciniai renginiai, skirti veiksmo savaitei „Be patyčių“. Šilalės suaugusiųjų mokykloje lavinamųjų klasių mokytojai ir mokiniai veiksmo savaitei BE PATYČIŲ numato šias veiklas:

plačiau

2013-02-19

 

Gyvenimas - kaip pasaka, su daug išbandymų ir laiminga pabaiga. Tokio gyvenimo linkėjo Šilalės suaugusių bendrojo lavinimo mokyklos vienuoliktokai abiturientams Šimtadienio proga. Po 100 dienų dvyliktokų laukia pirmieji išbandymai – egzaminai. Vienuoliktokai patikrino, ar tinkamai pasirengę abiturientai įveikti visas kliūtis.

plačiau

2013-02-04

 

          2013 metais pirmą kartą bus vykdomas bendras visiems laikantiesiems lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinis ir valstybinis brandos egzaminas. Valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino vertinimas, kaip ir kitų valstybinių brandos egzaminų, vyks centralizuotai. Per pagrindinę sesiją neišlaikiusieji lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino, pakartotinėje sesijoje galės laikyti tik mokyklinį brandos egzaminą.


          Be to, 2013 metais vietoje dailės ir muzikos mokyklinių brandos egzaminų įvedamas menų mokyklinis brandos egzaminas, kuris apims 7 menų sritis: dailę, muziką, šokį, fotografiją, filmų kūrimą, teatrą, grafinį dizainą. Menų, kaip ir technologijų egzamino numatytas vykdymas yra integruotas į ugdymo procesą. Gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų ir vokiečių) egzaminą sudarys 3 dalys: I dalis – kalbėjimas, II dalis – teksto suvokimas, III dalis – teksto kūrimas. Kalbėjimo dalis, integruota į ugdymo procesą, pakeis kalbėjimo įskaitą.

plačiau

2012-12-06

 

Gruodžio 3 dieną Šilalės suaugusiųjų mokykloje vyko  popietė „Pabūkime kartu“. Renginys vyko Šilalės rajono Socialinių paslaugų centro salėje. Čia rinkosi Šilalės rajono valdžios atstovai, Šilalės suaugusiųjų mokyklos lavinamųjų klasių moksleiviai bei su jais dirbančios pedagogės, moksleivių tėvai, administracijos darbuotojai, Dienos centro lankytojai ir kiti svečiai.

plačiau

2012-11-29

 

Jau trylika metų Lietuvoje lapkričio mėnesį minima Suaugusiųjų švietimo savaitė. Jos metu šalies ugdymo institucijose  vyksta įvairūs renginiai, vedamos diskusijos, skaitomos paskaitos.- Ne išimtis ir Šilalės suaugusiųjų mokykla. Čia lapkričio 19- 25 dienomis vyko suaugusiųjų Švietimo savaitės „Kartų mokymasis kartu“ renginiai.

plačiau
Atidaryta Šilalės meno mokyklos moksleivių paroda

2012-11-26

 

Mokytoja – Sonata Dargienė
 

Kviečiame apsilankyti!

plačiau

2012-11-22

 

Lapkričio 16-ąją pasaulis mini tarptautinę Tolerancijos dieną. Ši šventė gyvuoja jau 17 metų. Jos metu  vykdomos įvairios akcijos, renginiai. Raginama atkreipti dėmesį į kitokią nuomonę turinčius, kitos rasės, tautybės, religinių pažiūrų, seksualinės orientacijos žmones, jų interesus bei problemas. Žodis „tolerancija“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia kantrybę. Tai ne tik kantrybė, bet ir pakanta bei pagarba kitokiam žmogui, reiškiniui, žmonių bendruomenei, kolektyvui.

plačiau

2012-10-30

 

Spalio 26 dieną Suaugusiųjų mokyklos lavinamųjų klasių  pedagogės su vaikučiais sukvietė į popietę „Pasikvieskime rudenį į svečius“. Jaukioje rudens lapais papuoštoje salėje išvydome nuotaikingą programėlę su dainomis ir šokiais, kurią paruošė neformaliojo ugdymo pedagogė Regina Valauskienė kartu su mokytojomis  Nijole Vaitkevičiene bei  Edita Pėlikiene Joms talkino mokytojų padėjėjos Alina Galminaitė ir Vida Volskienė. Į šventę su kraitele gėrybių atskubėjęs Rudenėlis buvo paruošęs daugybę užduočių. Vaikučiams teko pasukti galveles menant mįsles, minkles, prisiminti lietuvių liaudies patarles, priežodžius. O kiek džiaugsmo ir šypsenų padovanojo linksmosios estafetės! Teko išbandyti  savo taiklumą metant į krepšelius kaštonus, greitumą ir vikrumą – šokinėjant maišuose, skutant bulves ... Greičiausius, išradingiausius, vikriausius Rudenėlis apdovanojo prizais. Nė vienas neliko nepastebėtas.

plačiau