Naujienos

Dalyvavome metodiniame renginyje

2018-01-22

 

2018 m. sausio 18 d. Tauragės vaikų reabilitacijos centre – mokykloje „Pušelė“ vyko metodinis renginys – seminaras „Ugdymo erdvių ir mokymo metodų dermė“. Susitikimą inicijavo Šilalės rajono specialiųjų pedagogų, logopedų metodinė grupė, su kuria į susitikimą vyko ir Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiųjų klasių mokytojos ir logopedė.

 

Metodiniame renginyje savo pranešimą pristatė Edita Pėlikienė, Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialios klasės mokytoja metodininkė. Pranešimo tema „Mokymo metodų įvairovė ir pritaikymo galimybės meninėje veikloje“. 

 

Po renginio dalyviai apžiūrėjo edukacines erdves, metodines priemones, esančias reabilitacijos centre – mokykloje „Pušelė“, bei dalijosi savo gerąją patirtimi.

plačiau
SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

2018-01-12

 

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Laisvė – tai didžiausia kiekvieno žmogaus ir visos tautos vertybė. Prieš 27 metus sausio 13-oji buvo juoda, tamsi ir apšlakstyta savo Tėvynės Lietuvos gynėjų krauju. Minint šią dieną mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, vyko istorijos – pilietiškumo pamoka, kurią vedė istorijos mokytoja metodininkė I. Darčienė. Prisiminėme, kad 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, baigėsi iš širdies savo Tėvynę gynusių drąsių žmonių pergale. Jų dėka šiandien mes esame laisvi ir nepriklausomi. Direktorė D. Rudminienė linkėjo branginti ir saugoti laisvę, būti vieningais ir skleisti patriotiškumo dvasią.

plačiau
PAMINĖJOME TARPTAUTINĘ ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENĄ

2017-12-11

 

Kad žmogus būtų laimingas, reikia tiek nedaug:
Truputį saulės, kai lyja,
Lašo lietaus, kai liūdna.
Minutės vienatvės, kai triukšminga,
Muzikos, juoko, gero žodžio, kai nuobodu...

 

Tarptautinė žmonių su negalia diena skirta tam, kad neįgalūs ir sveiki žmonės suprastų, išgirstų vieni kitus. Tai diena, kuri kuria ir stiprina šiltą, draugišką ryšį tarp sėdinčiojo vežimėlyje, gyvenančio su neregio lazdele ar kitaip suvokiančio pasaulį...Visi mes esame skirtingi, tačiau pirmiausia esame žmonės: mąstantys, kuriantys, įveikiantys iškilusias kliūtis, siekiantys daugiau nei turime šiandien ir trokštantys įprasminti savo gyvenimą. Atminkime, jog mūsų sumanymų sėkmė – mūsų pačių rankose.

plačiau
ADVENTAS

2017-12-05

 

Adventas – laukimo, rimties, vilties, maldos ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas. Šis laukimo laikas ypatingas, turintis įvairių tradicijų, ritualų ir apeigų.

 

Kad šis laukimo periodas neprailgtų mūsų mažiesiems, nutarėme pasimokyti pasigaminti advento vainiką. Specialiųjų klasių mokiniai su mokytojomis vyko į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą, esantį Tauragės rajone. Ten ir mokėsi gaminti advento vainiką. Šaunios centro darbuotojos mokė iš ko gaminamas advento vainikas, kaip jis puošiamas, kokia jo reikšmė ir prasmė. Vaikai sužinojo ką reiškia adventiniu laikotarpiu degamos žvakutės, kokia turi būti jų spalva.

plačiau
Pasitikome žiemužę

2017-12-01


Specialiųjų klasių mokiniai pirmą žiemos dieną pasitiko gamindami kalėdinius sausainėlius. Netradicinės pamokos labai patinka mokiniams, todėl jie mielai ėmėsi šios veiklos. Nuo pat ryto klasėje kvepėjo cinamonu, vanile ir šokoladu. Mokiniai savo rankomis trynė, minkė ir gamino įvairių formų sausainėlius. Pasipuošę prijuostėmis ir kepėjo kepurėmis vaikai ėjo į virtuvę ištirpinti sviesto, po to minkė tešlą ir gamino sausainėlius. Vaikų pagalbininkės mokytojos Edita ir Nijolė vos spėjo suktis. Savo gamybos sausainėliais draugiškai vaišinome darbuotojus, draugus ir visiems mielai pasakojome, kaip reikia tokių pasigaminti.

plačiau
„Mokymosi galia ir žavesys“ mūsų mokykloje

2017-11-27


Šių metų suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“ vyko aštuonioliktą kartą.  Mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo renginiuose. Savaitė prasidėjo direktorės Daivos Rudminienės paskaita „Efektyvus mokytojas – efektyvesnio mokymosi garantas“, po kurios mokytojai dar ilgai diskutavo, dalijosi gerąja patirtimi. Popietėje „Mokymosi galia – žavesiui ir pasitikėjimui kurti“ mokyklos bendruomenė dalijosi savo pomėgiais, mokėsi vieni iš kitų, sėmėsi žinių ir patirties. Didžiausio susidomėjimo sulaukė kūrybinės dirbtuvės, kurioms vadovavo mokytoja Laura Ačienė. Mokytoja mokė moteris veido odos priežiūros ir makiažo paslapčių.

plačiau
Gruodžio 3-oji Tarptautinė žmonių su negalia diena

2017-11-21

 

Kiekvienais metais gruodžio 3 dieną minima Tarptautinė žmonių su negalia diena. Šios dienos renginių tikslas – atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

 

Minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, mūsų mokykla kartu su Šilalės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriumi gruodžio 4 d. 10 val. maloniai kviečiame į Tarptautinės žmonių su negalia dienos paminėjimą ir Advento pasitikimą Šilalės viešojoje bibliotekoje.

plačiau
Visus kviečiame dalyvauti suaugusiųjų savaitės renginiuose

2017-11-17
Suaugusiųjų mokymosi savaitė – laikas, kai suartėja giminingos sielos: žmonės, kurie moko, mokosi ir kviečia mokytis kitus, tiki, kad išgyvens tik besimokanti planeta.

 

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kviečia kurti MOKYMOSI šventę – aštuonioliktąją suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi galia ir žavesys“ švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kviečia 2017 m. lapkričio 20 – 26 dienomis. Kaip ir kasmet mūsų mokykloje vyks renginiai skirti suaugusiųjų savaitei.

plačiau