Naujienos

2016-03-16

2015-2016 M. M. II PUSMEČIO III SESIJOS KONSULTACIJŲ GRAFIKAS

plačiau
Gražiausi žodžiai Lietuvai

2016-03-14

 

Ak žodžiai, lietuviški žodžiai,
Susukę lizdus po tėvų
Pastoge kaip jaukūs sparnuočiai


Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, išvakarėse mes, Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo klasių mokiniai, jų mokytojai, mokyklos direktorė Daiva Rudminienė ir pavaduotoja Jovita Kiržgalvienė, rinkomės netradicinėje aplinkoje, Šilalės Vlado Statkevičiaus  muziejuje, į popietę „Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Svetingai čia mus priėmė muziejaus direktorė Soneta Būdvytienė. Popietės metu nuoširdžiai  skambėjo Just. Marcinkevičiaus, Maironio, J. Degutytės, T. Ūksienės, G. Mičiūnienės žodžiai, skirti Lietuvai, Šilalei, gimtinei. Juos skaitė ne tik  mokiniai, bet ir mokytojai, mokyklos direktorė, pavaduotoja. Šventėje eilėraščius skaitė ir specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai Jonė ir Mindaugas, kuriuos atlydėjo auklėtojos R. Valauskienė ir V. Šiaudytienė.

plačiau
Kaziuko mugė

2016-03-07


Kovo 4-ąją Šilalės rajono socialinių paslaugų namai svetingai pravėrė duris. Čia vyko tradicinė Kaziuko mugė. Pirkėjų akis traukė gausybė dirbinių iš molio, šiaudų, vytelių, popieriaus, siuviniai, siuvinėjimo darbai, kuriuos pagamino dienos centro lankytojai.

 

Jau kelinti metai su savo darbeliais dalyvauja ir Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis, auklėtojomis ir mokytojų padėjėjomis.

 

Šiemet mūsų stalai itin išsiskyrė darbelių įvairove ir gausa. Stalai buvo nukrauti ne tik darbeliais, bet ir kepiniais, kuriuos kepė auklėtoja V. Šiaudvytienė, mokytoja N. Vaitkevičienė ir mokinio Mindaugo sesuo Irma.

plačiau
Šimtadienis

2016-02-25

 

Kartu su besiartinančiu pavasariu mokyklos abiturientams artėja ir svarbus gyvenimo išbandymas – brandos egzaminai.

 

Tačiau iki jų – dar 100 dienų, o tai yra puiki proga dar kartą susirinkti į mokslo ir žinių šventovę, linksmai ir šmaikščiai pažvelgti į mokyklinį gyvenimą, padėkoti mokytojams, o galbūt ir... atsiprašyti.

 

Šia proga vasario 24 dieną į Šimtadienio šventę rinkosi III, IV gimnazijos klasių mokiniai, mokytojai, svečiai. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė D. Rudminienė, renginio svečias Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, mokyklos direktorės pavaduotoja J. Kiržgalvienė. Auklėtiniams paskutiniuosius pamokymus tarė ir sėkmės linkėjo abiturientų auklėtojos A. Judelienė ir D. Albrechtienė.

plačiau
Paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena

2016-02-24


Šilalės suaugusiųjų mokykloje Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – vasario 16-ajai – paminėti buvo skiriama savaitė „Lietuva trispalvės šviesoje“. Jos metu suorganizuota dailės darbų paroda, išleistas informacinis stendas „Vasario 16-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena“. Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo dailaus rašto konkurse „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ bei šiai progai paminėti surengtoje matematikos olimpiadoje. Specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai išbandė savo jėgas piešinių konkurse „Piešiu gražiausią žodį“ bei surengė  šventinį minėjimą.

plačiau
Vasario 16-osios paminėjimas

2016-02-17

 

Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę.


Vasario 16-oji – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Ši istorinė data Lietuvoje minima kasmet.


Specialiosiose klasėse šios iškilios šventės proga parengti informaciniai stendai.

 

Mokytojos supažindino vaikus su Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos istorija.

plačiau
Mus sveikina

 

Išvijome žiemą!

2016-02-10

 

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena.


Jau tradicija tapo žiemos išvarymo šventę švęsti Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose  (lavinamosiose) klasėse. Tikrąją Užgavėnių dieną, vasario 9 – ąją, čia skambėjo dainos, aidėjo muzika ir linksmas juokas.  Būrys persirengėlių su nuotaikinga programa aplankė  artimiausius kaimynus. Be abejonės, buvo vaišinamasi gardžiais blynais, ragaujamas „sveikatos eliksyras“.  Po neišvengiamos Lašininio ir Kanapinio dvikovos, linksmų šokių bei žaidimų, sudeginus žiemos simbolį – Morę,  galima lengviau atsikvėpti: žiema jau išvaryta!

plačiau

2016-01-28

 

Sausio 22 dieną  Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose (lavinamosiose) klasėse apsilankė Simono Gaudėšiaus gimnazijos dramos būrelio „Vėjavaikiai" artistai su spektakliu „Aukso obuolys". Nuotaikinga šiuolaikinė pasaka pradžiugino mūsų mokyklos mokinukus bei Socialinių paslaugų namų centro neįgaliuosius.

 

„Bendraamžiai bendraamžiams“ – taip pavadinta popietė – kartu yra ir prasmingas atsigręžimas į mažesnį ir labiau pažeidžiamą, mokantis dalintis, suvokti  buvimo kartu prasmę.

plačiau

2016-01-15 

 

Šilalės savivaldybės bazine mokykla 2016 m. brandos egzaminų sesijai paskirta Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija (J. Basanavičiaus g. 25, LT-75124 Šilalė, tel. (8 449) 74271, el. p. gaudesrastine@mail.lt). Bazinėje mokykloje priimami eksternų prašymai laikyti brandos egzaminus, bus vykdoma mokyklinių brandos egzaminų pakartotinė sesija.

 

Eksternas – asmuo, įgijęs vidurinį išsilavinimą ir pageidaujantis laikyti brandos egzaminą pagrindinės sesijos metu (kovo-birželio mėn.), prašymą iki 2016 m. vasario 25 d. teikia  Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos direktoriui. Po vasario 25 d., bet ne vėliau kaip iki birželio 13 d. (likus 7 darbo dienoms iki pakartotinės sesijos pradžios) pageidaujantis laikyti brandos egzaminą eksternas kreipiasi į Kauno miesto bazinės mokyklos direktorių.  Eksternai gali rinktis ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

 

Kartu su prašymu bazinės mokyklos direktoriui eksternas privalo pateikti:

plačiau