Naujienos

Adventas – susikaupimo, rimties ir laukimo metas. Laukiame užgimstančio Jėzaus Kristaus. Tačiau ar visi mokame ir žinome, kaip reikia sutikti ateinantį kūdikėlį?

Į Šilalės suaugusiųjų mokyklą pasidalinti mintimis apie Advento laikotarpį buvo pakviestas kunigas Viktoras Daujotis, mūsų kraštietis, dabar kunigaujantis Viešvienuose Šv. Trejybės parapijoje, Telšių rajone. Kunigas priminė, kad Adventas – tai žvilgsnio į save laikotarpis, susitelkimo ir susitaikymo su pačiu savimi ir su supančiu pasauliu metas. Kai aplink gyvenimas sukasi beprotišku tempu, reikia stabtelėti ir pagalvoti, ar visiems aplink gera, ar visi padarėme bent po keletą gerų darbų. Pasninkavimas, anot kunigo, tai atsisakymas gardesnio kąsnio tam, kad pagalvotume apie kitus. Nes dažnas dabar užsideda vienokias ar kitokias kaukes ir tarsi nemato realaus pasaulio, nemato ar nenori matyti to, kam reikia pagalbos.
plačiau
Įgyvendindami 2011 m. suaugusiųjų savaitės tikslus ir organizuodami mokykloje renginius, turėjome galimybę patirti bendravimo ir bendros veiklos džiaugsmą tarp įvairių kartų, profesijų, išsilavinimo žmonių.
plačiau
Šiemet jau ketvirtą kartą dalyvausime  Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos iniciatyva organizuojamoje suaugusiųjų švietimo savaitėje „Nuo Trečiojo iki Dvidešimt Pirmojo amžiaus. Rudens pasirinkimai“. Savaitė vyks lapkričio 14-18 dienomis.
Mokykloje vyks šie renginiai:
plačiau
Sparčiai besikeičiantis gyvenimas skatina mokytis, tobulėti, šviestis ir suaugusiuosius. Mokytis visą gyvenimą siūlomos įvairios galimybės, tačiau suaugusiems saviraiškos formų, skatinančių kūrybiškumą, beveik nėra. Todėl su džiaugsmu dalyvavome Kėdainių suaugusiųjų mokymo centro kartu su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija organizuotame esė konkurse „Mano mokymosi istorija“. Jame sėkmingai dalyvavo ir mūsų mokinė, kuri buvo apdovanota padėkos raštu ir atminimo dovana.

Po metų mokinių darbai sugulė į knygą „Mano mokymosi istorija“. Spausdiname ištrauką iš mūsų mokinės Sigitos Budginaitės darbo:
plačiau
Liepos 12 dieną Šilalės suaugusiųjų bendrojo lavinimo vidurinėje mokykloje vyko brandos atestatų įteikimo šventė. Šventėje dalyvavo ne tik abiturientų artimieji, bet ir Šilalės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė. Prasmingi vedėjos žodžiai ir linkėjimai trumpam privertė susimąstyti. Daug gražių linkėjimų abiturientai išgirdo iš auklėtojos Vilijos Pocevičienės.
plačiau
Andragogo biblioteka

1. Andragogas – praktikas. Savarankiško mokymosi gidas. – Vilnius: „Inter Se“, 2003. – 71 p.

2. Andragoginė vadyba ir institucinė plėtra. Metodinis leidinys. – Vilnius, 2008. – 80 p.

3. Andragogų klausimai. Praktiniai suaugusiųjų mokymo aspektai. – Vilnius, 2008. – 232 p.

plačiau

Jei čia mirsim, tai mirsim kaip žmonės – gražiai:
Už tėvynę, už tiesą ir laisvę.
Mūs kelian veidmainiai neužklys, neužeis –
Jie kraujo nekalto prilaistė.
                                      (A. Miškinis, „Sibire“)

plačiau
Gegužės 19 dieną Šilalės suaugusiųjų bendrojo lavinimo vidurinėje mokykloje nuaidėjo paskutinis skambutis. Šiemet dvyliktokų laukė paskutinis skrydis iš mokyklos suolo į egzaminų sesiją, o toliau į gyvenimą. Visų veiduose švietė šypsenos, žibėjo akys ir daužėsi širdys laukiančios, kada galės užverti mokyklines duris ir atverti kitas, už kurių slepiasi naujos galimybės.
plačiau

Artėjant gražiausiai pavasario šventei balandžio 12 dieną mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvavo dailės ir technologijų pamokoje „Velykų papročiai. Kiaušinių marginimas.“ Mokytoja Vilija Pocevičienė papasakojo apie senuosius ir dabartinius Velykų šventimo papročius, kiaušinių marginimo tradicijas, parodė keletą kiaušinių marginimo būdų.

plačiau
Nesibels į duris – tie laikai nebegrįš,
Tik girdėsis aidai – klasėj juokas, draugai.
Su džiaugsmu išeinam, su liūdesiu paliekam...
Ačiū Jums už tai, už viską, ką davėt.


(iš Šimtadienio himno)
plačiau