Naujienos

2015-04-23

 

Balandžio 22 diena jaunimo klasių mokiniams buvo neeilinė. Tądien  nuostabus oras, žadėjęs  šaunią dieną, nenuvylė: kelionė buvo išties puiki. 

 

Išvykos metu mokiniai pirmiausia aplankė pirmąjį Lietuvos muziejų – D. Poškos Baublius, įsikūrusius  Bijotų  kaime.  Muziejaus darbuotoja ne tik papasakojo apie jo įkūrėją rašytoją D. Pošką, supažindino su legendomis apipinta Baublių atsiradimo istorija, bet ir suteikė galimybę apžiūrėti neseniai atnaujintą vandens malūną. Buvo galima pasigrožėti sutvarkyta parko teritorija, šiuo metu apimančia net šešis hektarus.

plačiau

2015-04-14

 

Profesijos pasirinkimas – nelengvas žingsnis ateities kelią besirenkančiam jaunuoliui. Pažinti, įvertinti save, o kartu ir projektuoti ateitį padeda mokyklose dirbantys ugdymo karjerai koordinatoriai.

 

Šilalės suaugusiųjų mokykloje dirbančios ugdymo karjerai specialistės Linetos Dargienės iniciatyva jaunimo klasių mokiniai turėjo galimybę praplėsti akiratį ir daugiau sužinoti apie įvairias profesijas. Balandžio 9 dieną buvo suorganizuota išvyka, kurios metu jaunimo klasių mokiniai aplankė Klaipėdos aukštąją jūreivystės mokyklą bei Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklą. Jaunuoliai galėjo ne tik sužinoti apie dominančias specialybes, bet ir akimirkai „tapti“ laivo kapitonais, jūreiviais, kirpėjais ar kosmetologais.

plačiau

2015-04-02


Šilalės suaugusiųjų mokyklos jaunimo klasėse vyksta projektas „Surask savąjį kelią“. Jo metu mokiniams yra vedamos kitokios, netradicinės, pamokos, kurių metu prisiliečiama ir prie kai kurių profesijų subtilybių. Juk pamoka gali būti ir linksma, ir įdomi, ir naudinga!


Projekto metu mokiniai kartu su mokytojomis aplankė keletą Šilalės rajono įmonių: UAB „Uosis“, „Raimex“, „Texdan“. Vaikinus ypač sudomino įmonės „Evesanis“ savininko J. Adomavičiaus pasakojimas apie darbo autoservise ypatumus. Salono „D‘Lux“ savininkė D. Adomavičienė mokykloje besimokančioms merginoms ne tik papasakojo, kokia veikla vykdoma jos vadovaujamoje įmonėje, bet ir negailėjo patarimų grožiui išsaugoti, pamalonino dovanėlėmis.

plačiau
Paminėta savaitė be patyčių

2015-03-30

 

Kovo 23-27 Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose (lavinamosiose) klasėse vyko akcija „Savaitė be patyčių“. Jos metu daug dėmesio buvo skiriama tolerancijos, draugiškumo bei pagarbos vienas kitam skatinimui. Visą savaitę buvo kalbama apie patyčias bei būdus jų išvengti.

 

Kiekvieną dieną buvo vykdoma vis nauja veikla. Akciją pradėjo mokytoja Edita Pėlikienė sveikinimo žodžiais ir palinkėjimais, kad ne tik šią savaitę, bet ir visuomet būtume tolerantiški ir draugiški. Su vaikais buvo žiūrimi filmai patyčių prevencijos tema.

 

Visą savaitę mokiniai rašė padėkos ir atsiprašymo laiškus. Buvo vykdoma akcija „Gerumo delnai“, kurios metu ant nupieštų delniukų buvo rašomi gražūs posakiai, palinkėjimai apie draugystę, pagarbą... Auklėtojos Reginos padedami vaikai parengė stendą, kuriame sudėjo savo piešinius, rašinėlius.

plačiau
Žemės dienos minėjimas

2015-03-30

 

„Nueini į girią, mišką. Kaip jis gaudžia. Kaip lapai, medžiai šlama. Visokie gyviai  cirpia, zyzia, visokie paukščiai čiauška, čiulba. Nėra tylu, tačiau šventa lyg miške, mes klausomės, kaip tai darė žmonės prieš šimtus ir tūkstančius metų. Ir švenčiame. Švenčiame Žemės dieną“. (Vydūnas)

 

 2015 metų kovo 26 dieną, Šilalės suaugusiųjų mokyklos bendruomenė minėjo Pasaulinę Žemės dieną. Šią gražią šventę, sveikinimo žodžiu pradėjo Šilalės suaugusiųjų mokyklos direktorės pavaduotoja - Jovita Kiržgalvienė. Renginį vedė mūsų jaunieji draugai – Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 8 d klasės  moksleiviai – Giedrė Norvaišaitė ir Lukas Noreika. Apie Lietuvos gamtą ir jos grožį, apie besikeičiančius metų laikus dainavo nuotaikingas ir spalvingas 3 – 4 klasių mergaičių ansamblis (parengė muzikos mokytoja L. Krompalcienė). Artėjančio pavasario žiedus bei gėles dainose minėjo Agnės ir Bertos duetas, o nepakartojamas Giedrės balsas tiesiog pakerėjo žiūrovus... Pavasariškas dainas keitė užburiantys saksofono garsai, kuriais publiką žavėjo Urtė Kėblaitė.

plačiau

2015-03-23

Šilalės suaugusiųjų mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo Kelmės r. savivaldybės suaugusiųjų mokymo centro surengtame respublikiniame fotografijų  konkurse „Mano gimtasis kraštas“.

 

Už originaliai ir  kūrybiškai perteiktą gimtojo krašto grožį ir savitumą padėka apdovanota 12a klasės mokinė Vita Stasytienė. 

 

Mokinę konsultavo ir konkursui parengė istorijos ir geografijos vyr. mokytoja Irena Darčienė.

 

Sveikiname ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

plačiau