Naujienos

Kaziuko mugė

2016-03-07


Kovo 4-ąją Šilalės rajono socialinių paslaugų namai svetingai pravėrė duris. Čia vyko tradicinė Kaziuko mugė. Pirkėjų akis traukė gausybė dirbinių iš molio, šiaudų, vytelių, popieriaus, siuviniai, siuvinėjimo darbai, kuriuos pagamino dienos centro lankytojai.

 

Jau kelinti metai su savo darbeliais dalyvauja ir Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis, auklėtojomis ir mokytojų padėjėjomis.

 

Šiemet mūsų stalai itin išsiskyrė darbelių įvairove ir gausa. Stalai buvo nukrauti ne tik darbeliais, bet ir kepiniais, kuriuos kepė auklėtoja V. Šiaudvytienė, mokytoja N. Vaitkevičienė ir mokinio Mindaugo sesuo Irma.

plačiau
Šimtadienis

2016-02-25

 

Kartu su besiartinančiu pavasariu mokyklos abiturientams artėja ir svarbus gyvenimo išbandymas – brandos egzaminai.

 

Tačiau iki jų – dar 100 dienų, o tai yra puiki proga dar kartą susirinkti į mokslo ir žinių šventovę, linksmai ir šmaikščiai pažvelgti į mokyklinį gyvenimą, padėkoti mokytojams, o galbūt ir... atsiprašyti.

 

Šia proga vasario 24 dieną į Šimtadienio šventę rinkosi III, IV gimnazijos klasių mokiniai, mokytojai, svečiai. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė D. Rudminienė, renginio svečias Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, mokyklos direktorės pavaduotoja J. Kiržgalvienė. Auklėtiniams paskutiniuosius pamokymus tarė ir sėkmės linkėjo abiturientų auklėtojos A. Judelienė ir D. Albrechtienė.

plačiau
Paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena

2016-02-24


Šilalės suaugusiųjų mokykloje Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – vasario 16-ajai – paminėti buvo skiriama savaitė „Lietuva trispalvės šviesoje“. Jos metu suorganizuota dailės darbų paroda, išleistas informacinis stendas „Vasario 16-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena“. Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo dailaus rašto konkurse „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ bei šiai progai paminėti surengtoje matematikos olimpiadoje. Specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai išbandė savo jėgas piešinių konkurse „Piešiu gražiausią žodį“ bei surengė  šventinį minėjimą.

plačiau
Vasario 16-osios paminėjimas

2016-02-17

 

Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę.


Vasario 16-oji – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Ši istorinė data Lietuvoje minima kasmet.


Specialiosiose klasėse šios iškilios šventės proga parengti informaciniai stendai.

 

Mokytojos supažindino vaikus su Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos istorija.

plačiau
Mus sveikina

 

Išvijome žiemą!

2016-02-10

 

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena.


Jau tradicija tapo žiemos išvarymo šventę švęsti Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose  (lavinamosiose) klasėse. Tikrąją Užgavėnių dieną, vasario 9 – ąją, čia skambėjo dainos, aidėjo muzika ir linksmas juokas.  Būrys persirengėlių su nuotaikinga programa aplankė  artimiausius kaimynus. Be abejonės, buvo vaišinamasi gardžiais blynais, ragaujamas „sveikatos eliksyras“.  Po neišvengiamos Lašininio ir Kanapinio dvikovos, linksmų šokių bei žaidimų, sudeginus žiemos simbolį – Morę,  galima lengviau atsikvėpti: žiema jau išvaryta!

plačiau

2016-01-28

 

Sausio 22 dieną  Šilalės suaugusiųjų mokyklos specialiosiose (lavinamosiose) klasėse apsilankė Simono Gaudėšiaus gimnazijos dramos būrelio „Vėjavaikiai" artistai su spektakliu „Aukso obuolys". Nuotaikinga šiuolaikinė pasaka pradžiugino mūsų mokyklos mokinukus bei Socialinių paslaugų namų centro neįgaliuosius.

 

„Bendraamžiai bendraamžiams“ – taip pavadinta popietė – kartu yra ir prasmingas atsigręžimas į mažesnį ir labiau pažeidžiamą, mokantis dalintis, suvokti  buvimo kartu prasmę.

plačiau

2016-01-15 

 

Šilalės savivaldybės bazine mokykla 2016 m. brandos egzaminų sesijai paskirta Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija (J. Basanavičiaus g. 25, LT-75124 Šilalė, tel. (8 449) 74271, el. p. gaudesrastine@mail.lt). Bazinėje mokykloje priimami eksternų prašymai laikyti brandos egzaminus, bus vykdoma mokyklinių brandos egzaminų pakartotinė sesija.

 

Eksternas – asmuo, įgijęs vidurinį išsilavinimą ir pageidaujantis laikyti brandos egzaminą pagrindinės sesijos metu (kovo-birželio mėn.), prašymą iki 2016 m. vasario 25 d. teikia  Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos direktoriui. Po vasario 25 d., bet ne vėliau kaip iki birželio 13 d. (likus 7 darbo dienoms iki pakartotinės sesijos pradžios) pageidaujantis laikyti brandos egzaminą eksternas kreipiasi į Kauno miesto bazinės mokyklos direktorių.  Eksternai gali rinktis ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

 

Kartu su prašymu bazinės mokyklos direktoriui eksternas privalo pateikti:

plačiau
Paminėjome laisvės gynėjų dieną

2016-01-13

 

Sparnus išskleidę Baltijos kely
Tą naktį jūs atskridę į mirtį –
Jauni, tačiau dvasia taip dideli,
Jog prieš kulkas atstatėt nuogą širdį.


S. Račiūnas

 

2016 m. sausio 13 d. Šilalės suaugusiųjų mokyklos bendruomenė dalyvavo visuotinėje pilietinėje  iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija". Akcija organizuota siekiant  prisiminti prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

plačiau

2016-01-08

 

Sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną, Šilalės meno mokykloje vyko jau tradicija tapęs renginys, kurio metu buvo pagerbti rajono švietimo ir kultūros darbuotojai. Šiais metais Šilalės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komitetas nusprendė pagerbti 40 žmonių, dirbančių švietimo ir kultūros srityse.

 

Renginio dalyvius sveikino meras Jonas Gudauskas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė. Nuoširdžius padėkos žodžius už ilgametį ir prasmingą darbą, bendruomeniškumą, pagarbą savo profesijai, sugebėjimą suprasti, toleranciją, paprastumą, santūrumą, mokėjimą rasti geriausią sprendimo būdą, jaunosios kartos ugdymą visų Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komiteto narių vardu sakė Komiteto pirmininkas Alfonsas Motuzas.

plačiau