Naujienos

PILIETIŠKUMO PAMOKA „NEUŽMIRŠK“

2019-01-09

 

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Šilalės suaugusiųjų mokykloje vyko pilietiškumo pamoka „Neužmiršk“, skirta sausio 13-osios įvykiams atminti. 

 

Irena Darčienė, istorijos mokytoja metodininkė su 10 jaunimo klasės mokiniais žiūrėdami Augustės Tamutytės filmą apie 1991 sausio 13 d. įvykius, prisiminė šiurpią praeitį.

 

2019 m. sausio 11 d. Šilalės Dariaus ir Girėno skvere vyks Laisvės gynėjų dienos paminėjimas „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“. Ta proga, mokiniai padedami mokytojos gamino neužmirštuolių žiedus, kad galėtų sudalyvautų minėtame paminėjime.

plačiau

2018-11-27

 

2017 metų gruodžio 29 dieną Šilalės suaugusiųjų mokykloje startavo programos „Erasmus+" mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Books – Big Ocean of Knowledge“ („Knygos – Didžiulis žinių vandenynas“), skirtas jaunimo klasių mokiniams. Projekto, kuriame bendradarbiauja penkios mokyklos iš Turkijos, Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos ir Rumunijos, tikslas – ugdyti moksleivių skaitymo gebėjimus, kurie yra aukštesniųjų gebėjimų ir kasdienio gyvenimo pagrindas.

 

Pirmasis mokyklų – partnerių susitikimas 2018 metų lapkričio  12-16 dienomis vyko Turkijoje, Kartepe Suadiye pagrindinėje mokykloje. Jame dalyvavo Šilalės suaugusiųjų mokyklos direktorė D. Rudminienė ir  projekto koordinatorė D. Albrechtienė.

plačiau
RUDENS SPALVOS

2018-10-23


Šiemet specialiųjų klasių mokiniai su rudens grožiu, spalvomis ir jo gėrybėmis susipažino per įvairias veiklas ir žaidimus. Kiekvieną rytą mokiniai pasitiko stebėdami gražią rudenėjančią gamtą ir sugalvodami vis naują ir linksmą pasisveikinimą. Užsiėmimų metu mokėsi visą grožį ir spalvas perteikti savo darbeliuose ir piešiniuose. Prailgintoje grupėje sukurtais darbeliais puošė klases, padarė parodėlę.

 

Visi kartu žaidė įvairius judrius žaidimus susijusius su rudeniu ir jo gėrybėmis. Visi kartu klausėsi ir dalyvavo Kęstučio Kasparavičiaus pasakos „Naujas namas“ inscenizavime.

 

Visi vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, o bendravimas ir bendradarbiavimas mokė dirbti grupėse.

plačiau

2018-07-19

 

Per sidabrinį marių tiltą,
Per vandenėlį nemunų!..
Palikot aušroje mokyklą
Į saulę bėgdami kartu. Laimingo kelio, saulės sesės!
Laimingo skrydžio link vilties!
Šis laimės tiltas Jums lai tęsias —
Mes linkim Jums tikros sėkmės.


Š. m. liepos 18 d. Šilalės suaugusiųjų mokyklos LXII laidos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. 


Šventę pradėjome eilėmis ir gražiais žodžiais. Renginyje sveikinimo žodį tarusi mokyklos direktorė Daiva Rudminienė palinkėjo abiturientams sėkmės, verčiant naują gyvenimo puslapį. Prisiminimais dalijosi abiturientų auklėtojos Elvyra Gedeikienė ir Alma Judelienė, linkėdamos kuo didžiausios sėkmės ir pasisekimo gyvenime.

plačiau
Įdomus laikas vasaros stovykloje

2018-06-25

 

Pasibaigus mokslo metams, beveik tradiciškai, jaunimo ir specialiųjų klasių mokiniai turi galimybę dalyvauti Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programoje. Šiemet mokinius sukvietėme į tęstinę programą „Pažink. Pamatyk. Patirk. II“. 


Pirmąją dieną lankėmės Šilalės rajono viešosios bibliotekos specialiai jaunimui įkurtose erdvėse. Mokinius labiausiai sužavėjo filmas, kurį stebėjo su 3D akiniais.


Antroji diena – istorijos diena. Išsiruošėme į ilgą kelionę, kuri buvo kupina įspūdžių ir naujų atradimų. Pirmiausia aplankėme Vilnių. Nuskubėjome į Signatarų namus, nes nekantravome pamatyti Vasario 16-osios aktą. Pasisvečiavę Vilniuje susiruošėme į Kernavę, kur mokinių laukė edukacinis užsiėmimas pas skulptorių Henriką Orakauską – „Skulptūra gyvai“. Po visko vaikštinėjome iškiliaisiais Kernavės piliakalniais. Nuostabūs vaizdai paliko didžiulį įspūdį.


Amatų dieną praleidome Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, esančiame Tauragės rajone. Ten mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Beržai ir kiti medžiai“, „Bitininkystė“, vaišinosi klevo sula, pasigamino bičių vaško žvakę.

plačiau
Nuaidėjo paskutinis skambutis

2018-05-23


Tylus laukimas skleidžiasi lyg žiedas...
Varpelis štai atvėrė jau duris...
Kažkas paėmęs kreidą 
Lentoje užrašė:
Sudie, mokykline svajone nuostabi...


Šilalės suaugusiųjų mokyklos LXII laidos abiturientams gegužės 23 dieną nuaidėjo paskutinis skambutis. Šventę pradėjome vedančiųjų skaitomomis gražiomis eilėmis. Klausytojus džiugino Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mergaičių choro „Linksmosios natelės“ atliekamos dainos. Mokinius sveikino mokyklos direktorė Daiva Rudminienė. Palinkėjimus sakė abiturientų  auklėtojos Elvyra Gedeikienė ir Alma Judelienė. Abiturientai atsidėkodami už rūpestį, suteiktas žinias ir šilumą mokytojams įteikė gėlių, o būsimiems abiturientams paliko simbolinį mokyklos raktą ir testamentą. 

plačiau
Programos „Erasmus+“ mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Books“

2018-05-18

 

Šilalės suaugusiųjų mokykloje startavo programos „Erasmus+“ mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Books – Big Ocean of Knowledge“ („Knygos – Didžiulis žinių vandenynas“), skirtas jaunimo klasių mokiniams. Projekto, kuriame bendradarbiauja penkios mokyklos iš Turkijos, Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos ir Rumunijos, tikslas – ugdyti moksleivių skaitymo gebėjimus, kurie yra aukštesniųjų gebėjimų ir kasdienio gyvenimo pagrindas.

 

Projektas tęsis 30 mėnesių. Per tą laiką mokiniai bus įtraukti į veiklas, atliks įvairias užduotis, vyks mokytojų ir mokinių trumpalaikių mainų vizitai į partnerines mokyklas.

plačiau